Samochód elektryczny w Polsce: zalety

Samochód elektryczny czy warto? Zacznijmy od dobrej strony posiadania pojazdu elektrycznego. Po pierwsze ekologia. To zdecydowanie jedna z największych zalet samochodu elektrycznego. Przy korzystaniu na co dzień nie emituje on żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Choć z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że na wyprodukowanie już samych ogniw i całego osprzętu potrzebne są już znaczne zasoby, które generują już duże ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Przez co również proces produkcji nie jest już tak ekologiczny.

Po drugie bezpieczeństwo, przez to że nie mamy paliw płynnych w razie wypadku nie ma możliwości by te się zapaliły lub co gorsza wybuchły. Z pozostałych plusów związanych z autem elektrycznym to komfort jazdy. Wpływa na to kilka czynników. Samochód porusza się bardzo cicho, więc nie mamy tutaj charakterystycznych dźwięków. Oczywiście przy większej prędkości naturalnie będzie znacznie głośniejszy, chociażby ze względu na opływające powietrze karoserię samochodu, jednak nadal jest to rozwiązanie znacznie cichsze od standardowych spalinowych pojazdów. Drugim aspektem, który zdecydowanie podnosi komfort jazdy jest ten związany z dynamiką jazdy. Moment obrotowy mamy dostępny cały od startu pojazdu, więc chociażby najszybsze Tesle potrafią rozpędzić się do 100 km/h w niespełna trzy sekundy.

Czy w Polsce opłaca się samochód elektryczny? Prócz wysokich kosztów zakupu to w naszym kraju są pewne rozwiązania, które zwiększają opłacalność takiego pojazdu. Pomocną dłoń wyciąga do nas Państwo, bowiem możemy zyskać dotację, która zmniejszy zauważalnie koszt zakupu takiego pojazdu. Owszem jak to bywa w przypadku takich rozwiązań mamy sporo obostrzeń, ale trzeba wziąć pod uwagę, że możemy zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.