Samochodem po Europie z aplikacją A2 DO EUROPY

Z myślą o kierowcach wybierających się w wakacyjna podróż po Polsce i innych krajach Europy, Autostrada Wielkopolska SA przygotowała pierwszy i jedyny kompleksowy mobilny przewodnik podróży A2 DO EUROPY.

Blisko 5 mln Polaków spędzi w tym roku wakacje poza Polską, głównie w Chorwacji, Hiszpanii, Grecji i we Włoszech. Na letni wypoczynek wielu z nas wybierze się w podróż samochodem. 

Z myślą o kierowcach powstała aplikacja mobilna A2 DO EUROPY, która umożliwia: obliczenie kosztów podróży w granicach 46 krajów europejskich, uzyskanie najważniejszych informacji związanych podróżowaniem po danym państwie, a nawet … skorzystanie z wirtualnego alkomatu!

Czytaj więcej: NA WAKACJE – NAJLEPIEJ ZE SMARTFONEM? [BLOG]

Aplikacja pozwala zaplanować trasę do każdego miejsca w Europie. Pomoże nam zorganizować wakacyjną podróż zarówno do dużych kurortów oraz stolic europejskich, jak i mniejszych miejscowości, rzadziej odwiedzanych przez turystów.

Dzięki aplikacji każdy kierowca wyruszy na wakacje w pełni przygotowany, pamiętając o odpowiednim wyposażeniu samochodu, limitach prędkości, przepisach drogowych, kalkulując koszty opłat drogowych oraz szacunkowego zużycia paliwa.

A2 DO EUROPY to informacje o:

  • kosztach przejazdu w tym: opłatach za korzystanie z dróg/winietach, opłatach za tunele, mosty, drogi wysokogórskie, wysokości mandatów, szacunkowym koszcie potrzebnego paliwa
  • długości planowanej trasy
  • obowiązujących limitach prędkości w danym kraju
  • ważnych telefonach (alarmowych, konsulaty etc.)
  • obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w danym kraju
  • liczbie promili w organizmie – aplikacja została wzbogacona o wirtualny alkomat, który na podstawie wprowadzonych danych, pozwala kierowcy obliczyć szacunkową liczbę promili w organizmie oraz sprawdzić ile czasu powinno upłynąć, zanim użytkownik będzie mógł bezpiecznie usiąść za kierownicą.

Dzięki geolokalizacji, aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju,
w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Istnieje także możliwość wyboru kraju z listy dostępnych państw.

Aplikację A2 DO EUROPY można pobrać ze strony: Google PlayWindows Phone