Samsung Lifestyle, czyli telewizory skrojone na miarę naszych potrzeb

Telewizor nie jest już tylko gadżetem, włączanym bezrefleksyjnie, by obejrzeć kolejny film. Mamy co do tych urządzeń coraz więcej oczekiwań, zwracając uwagę na funkcje, ale też na wzornictwo i walory estetyczne. Takimi właśnie urządzeniami są telewizory Samsung Lifestyle.
Samsung Lifestyle, czyli telewizory skrojone na miarę naszych potrzeb

Jeszcze dekadę temu trudno było wyobrazić sobie, byśmy mogli tak swobodnie dostosowywać kupowane sprzęty do naszych potrzeb. Tymczasem teraz jest odwrotnie – nie chcemy już zwykłych, podstawowych urządzeń, bo lubimy te wszystkie dodatkowe opcje i możliwość personalizacji. Tyczy się to nie tylko smartfonów, ale też pralek, lodówek, odkurzaczy czy telewizorów. Samsung odpowiada na nasze potrzeby, czego przykładem jest seria Lifestyle. Telewizory te charakteryzują się niezwykłą różnorodnością pod względem funkcji i designu.

Telewizory The Frame

Największą popularnością cieszy się model The Frame, który w 2022 i 2023 roku znalazł w Polsce kilkadziesiąt tysięcy nabywców. Dostępny jest w wielu rozmiarach – od 43 do 85 cali, ale Polacy najchętniej wybierają wersję 55-calową, chociaż można zauważyć coraz większe zainteresowanie mniejszymi (32 cali) i większymi (65 cali) telewizorami. W oby tych grupach w ubiegłym roku odnotowano 20 proc. wzrost sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Telewizory The Frame w 2024 roku wyposażono w funkcje, których celem jest wzbogacenie doznać związanych z obcowaniem z dziełami sztuki. Mamy tu dostęp do usługi Art. Store, dzięki czemu możemy wyświetlać na ekranie reprodukcje wybranych dzieł, a katalog jest całkiem spory – liczy ponad 2,5 tys. pozycji. Nowa funkcja strumieniowania dzieł sztuki (Art. Store Streaming) na The Frame daje użytkownikom możliwość poznania bogatej kolekcji Art Store, umożliwiając wybranie dzieła sztuki co miesiąc.

Samsung zadbał również, by tegoroczny model był bardziej energooszczędny. W trybie prezentacji dzieł sztuki zmniejszono częstotliwość odświeżania obrazu, co pozwoliło na oszczędność zużycia energii w zależności od czasu prezentacji nawet do 10 proc. Nawet w nowej wersji The Frame wciąż oferuje magnetyczne, wymienne ramki dostępne w kilku wersjach kolorystycznych i stylach. Jest to cecha szczególna tego modelu, która daje nam możliwość ogromnej personalizacji urządzenia. W zestawie dostępny jest też specjalnie dopasowany uchwyt, który umożliwia montaż tak, aby ekran ściśle przylegał do ściany, co upodabnia go do obrazu. Wśród nowości na ten rok Samsung zapewnił również klientom dostęp do płatnej platformy Flexit, specjalizującej się w dbaniu o zdrowie oraz dobre samopoczucie. Jest ona udostępniana za pomocą Daily+ – nowego lifestyle’owego centrum
w menu systemu Samsung Tizen.

Fajnym uzupełnieniem dla tego telewizora jest głośnik Music Frame.Tak, jak telewizor został upodobniony do obrazu, tak ten głośnik również ma wpasowywać się w wystrój, bo przypomina ramkę obrazu. Zamiast czarnych maskownic mamy miejsce na wstawienie własnej, drukowanej grafiki czy zdjęcia, dzięki czemu goście nawet nie zauważą, że ramka, na którą patrzą, jest w rzeczywistości głośnikiem. Urządzenie integruje się z aplikacją SmartThings, może działać samodzielnie jako bezprzewodowy głośnik lub element systemu audio – po sparowaniu z telewizorem i soundbarem za pomocą funkcji Q-Symphony.

Projektory Freestyle i The Premier

Samsung Lifestyle to nie tylko The Frame. W serii znajdziemy również projektory, w zależności od modelu dostosowane do różnych potrzeb. W 2023 roku model Freestyle sprzedał się w ponad 10 tys. egzemplarzy, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem poprzedni. Trudno się dziwić jego popularności, bo to kompaktowe, ważące zaledwie 830 gramów urządzenie, które w drugiej generacji oferuje jeszcze szybszą obsługę i pełny zakres funkcji Smart TV.

Drugim modele jest The Premiere, czyli projektor laserowy krótkiego rzutu, który można ustawić w odległości zaledwie kilkunastu centymetrów od ściany, aby uzyskać obraz o rozmiarze aż 130 cali. W tym modelu wykorzystano innowacyjną Technologię Potrójnego Lasera, która pozwala oddać kinową jakość zgodną z wizją reżysera. Takie wrażenia udało się uzyskać, dzięki wsparciu standardu HDR10+ i funkcji Filmmaker Mode. Z kolei niesamowita rozdzielczość 4K zapewni szeroką paletę barw oraz bezkompromisowy kontrast. Jasność 2800 ANSI lumenów w przypadku modelu LSP9T oraz 2200 ANSI lumenów – w modelu LSP7T zapewni wystarczająca ilość światła, by widzowie mogli cieszyć się ulubioną rozrywką o dowolnej porze dnia. Ten model oferuje też świetny dźwięk, za co odpowiadają 40-watowe głośniki w formacie 4.2 i wbudowane głośniki niskotonowe.

Telewizory The Serif i The Sero

Dopełnieniem oferty są telewizory The Serif i The Sero. Pierwszy z modeli można wyeksponować jako nowoczesny mebel. W zestawie dostępne są nóżki podłogowe, które pozwalają ustawić urządzenie w dowolnym miejscu salonu. W tym roku Samsung dodał nowy wariant kolorystyczny – butelkową zieleń.

Drugi z modeli wyposażono z kolei w obrotowy ekran, dzięki czemu można przestawić go z trybu panoramicznego w portretowy, czyli taki, w którym krótsze krawędzie ekranu znajdują się w pozycji poziomej. Taka konstrukcja, w połączeniu z funkcją Ekran Współgrający z Telefonem, ułatwia odtwarzanie treści wideo nagranych smartfonem, bez konieczności kompensacji obrazu w formie rozmycia tła po bokach.

W ofercie znaleźć można też model The Terrace i jest to telewizor do zadań specjalnych, odporny na ratunki pogodowe (spełnia wymogi normy IP55), kurz i wilgoć, który możemy wystawić w ogrodzie czy na tarasie i zorganizować w ten sposób kino pod chmurką.