Kiedy sztuka spotyka się z muzyką. Oto grająca ramka na zdjęcia od Samsunga

Podczas targów CES 2024 mamy okazję zobaczyć masę nowości. Samsung oczywiście też zaprezentował swoje rozwiązania, wśród których znalazł się produkt o nazwie Music Frame. Już sama nazwa doskonale oddaje, czym tak naprawdę jest to urządzenie – to ramka na zdjęcia z głośnikiem.
Kiedy sztuka spotyka się z muzyką. Oto grająca ramka na zdjęcia od Samsunga

Samsung zaprezentował Music Frame

Samsung ma już w swojej ofercie telewizor The Frame, który oprócz swojej podstawowej funkcji, dzięki designowi może pełnić również rolę ramki z cyfrowym obrazem. Można go wkomponować w elementy wnętrza i na pierwszy rzut oka trudno będzie powiedzieć, czym tak naprawdę to urządzenie jest. Najwidoczniej południowokoreański gigant chce iść dalej w tym kierunku, bo podczas trwających targów CES 2024 zaprezentował Music Frame. Zarówno nazwa, jak i sam wygląd tej nowości subtelnie nawiązują do popularnej linii telewizorów The Frame.

Czytaj też: Samsung wypuści nowe ładowarki z serią Galaxy S24. W końcu doczekamy się szybszego ładowania?

Jest to oczywiście ramka z wbudowanym głośnikiem, cechująca się eleganckim, minimalistycznym designem, który idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Jest to rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć pod ręką nowoczesne urządzenia, ale jednocześnie nie chce stawiać na typowe konstrukcje, mogące wyróżniać się w pomieszczeniu. Ta ramka na pierwszy rzut oka niczym nie wskazuje na swoje prawdziwe zastosowanie. Mamy tutaj wąską, białą ramkę dookoła przedniego panelu, mogącego pełnić funkcję cyfrowego płótna – wyświetlimy na nim dzieła sztuki, zdjęcia czy spersonalizowane dzieła cyfrowe.

W środku kryją się dwa wysokotonowe głośniki, zestaw przetworników średniotonowych i para subwooferów, które automatycznie dostosowują się do akustyki pomieszczenia. Nie zabrakło również obsługi Dolby Atmos, co pozwala na cieszenie się wciągającym dźwiękiem także podczas oglądania filmów. Z Music Frame możemy łączyć się zarówno przez Bluetooth, jak i przez Wi-Fi, dlatego muzykę można przesyłać ze smartfonów, tabletów czy komputerów. Jeśli natomiast mamy w domu inne urządzenia Samsunga, można też zintegrować ramkę z całym ekosystemem. Można więc sparować go z telewizorem lub listwą dźwiękową, wykorzystując go jako dodatkowy głośnik do telewizora.

Czytaj też: Gmail dostaje z pozoru małe ulepszenie, na które jednak wszyscy czekali

Co ciekawe, Samsung nie ograniczył jego funkcjonalności tylko do wyświetlania zdjęć i odtwarzania muzyki. Music Frame można też wykorzystywać jako centrum IoT, czyli do sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi. Brzmi to wszystko naprawdę ciekawie i jestem pewna, że podobnie jak telewizor The Frame i to urządzenie znajdzie swoich entuzjastów. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie pojawi się ono na rynku ani w jakiej cenie. Na te informacje będziemy musieli trochę poczekać.