Oto recepta na świąteczny relaks w domu i poza nim. Samsung proponuje projektor i kompaktowy soundbar

Święta mogą być czasem radości nie tylko dla dzieci. Dorośli też zasługują na prezenty i chwile wytchnienia po ciężkim roku pracy. Samsung ma dla nich dwa prezenty warte rozważenia. Pierwszy z nich to soundbar Ultra Slim HW-S800 B, który wzbogaca wszelkie doświadczenia rozrywkowe przed telewizorem w domowym zaciszu, zaś drugi w postaci projektora The Freestyle Gen. 2 jest propozycją dla bardziej mobilnych użytkowników, którzy chcieliby zabrać ze sobą odpowiednik 100-calowego telewizora gdzieś za miasto. Rzućmy okiem na oba urządzenia i chyba szybko stanie się jasne, dlaczego oba są faktycznie warte zakupu.
Oto recepta na świąteczny relaks w domu i poza nim. Samsung proponuje projektor i kompaktowy soundbar

Samsung Ultra Slim HW-S800B

Jak może wskazywać już sama nazwa, Samsung Ultra Slim HW-S800B jest dość kompaktowym urządzeniem o minimalistycznej stylistyce, który powinien dobrze wpasować się do każdego domowego wnętrza. Może bezprzewodowo łączyć się z telewizorem (lub za pośrednictwem portu HDMI ARC) i oferuje wielokanałowy dźwięk przestrzenny w systemie 3.1.2 (3 kanały równomiernie rozprowadzające dźwięk, 1 niskotonowy i 2 skierowane ku górze). Kinowe doświadczenie zapewnia w nim system Dolby Atmos, a funkcja Q-Symphony włącza do systemu głośniki samego telewizora. Samsung Ultra Slim HW-S800B analizuje rodzaj sygnału audio i dostosowuje do niego poziom głośności.

Funkcja Aktywnego Wzmacniacza głosu (AVA) włącza się przy większym hałasie z otoczenia i automatycznie podnosi poziom głośności. Jeśli mamy telefon marki Samsung, proponowany soundbar można łatwo z nim połączyć. Wystarczy włączyć Bluetooth w telefonie i dotknąć nim do obudowy głośnika (funkcja Dotknij i Otwórz). Samsung Ultra Slim HW-S800B automatycznie rozpozna obecność telefonu i ustawi na niego źródło sygnału. Soundbar obsługuje odtwarzanie plików audio w formatach AAC, MP3, WAV, OGG, FLAC, ALAC oraz AIFF. Obecny z zestawie subwoofer mimo stosunkowo niewielkiego rozmiaru dobrze daje sobie radę z niskimi częstotliwościami.

Miłośnikom gamingu przypadnie za to do gustu tryb Gry Pro w soundbarze, który jest automatycznie aktywowany po synchronizacji z głośnikami telewizora i włączeniu konsoli do gier. Potencjał gamingowy jest, bo na cały system składa się przecież aż 10 głośników. Kolejna niespodzianka czeka na posiadaczy telewizorów Samsunga, którzy będą mogli używać tego samego pilota do sterowania głośnikiem. To zdecydowanie wygodniejsza opcja, ale oczywiście dla pozostałych użytkowników jest też osobny pilot w zestawie z soundbarem. Głośnik można postawić pod telewizorem albo powiesić na ścianie pod ekranem.

Cena: 2000 zł

Samsung The Freestyle Gen. 2

Za sprawą swoich niewielkich gabarytów projektor Samsung The Freestyle Gen. 2 można spokojnie zabrać ze sobą do plecaka lub postawić w dowolnym miejscu w domowym zaciszu. Obraz osiąga 100″ przekątnej i może być wyświetlany na różnych powierzchniach, w tym również na suficie. Projektor działa pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen, a w drugiej odsłonie urządzenia zwiększyła się pula dostępnych dla niego aplikacji, m.in. o narzędzia umożliwiające korzystanie nie tylko z popularnych usług streamingu wideo, ale również gamingowych.

Jedną z największych zalet tego sprzętu jest prostota obsługi –  automatyczna regulacja geometrii obrazu i ostrości, niezależnie od ustawienia projektora ogranicza konieczność ręcznej manipulacji parametrami do minimum. Jak przystało na konstrukcję mobilną jest możliwość pracy bez zasilania sieciowego (do końca roku Samsung w pakiecie z projektorem daje baterię) Wspomniana funkcjonalność w zakresie gamingu przejawia się obsługą popularnych usług sieciowych, takich jak Xbox Cloud Gaming oraz Geforce NOW. Wystarczy opłacić abonament, podpiąć kontroler i konsolę można zostawić w domu.

Wbudowany w dolną część projektora głośnik o mocy 5W radzi sobie zadziwiająco dobrze i dystrybuuje dźwięk dookoła urządzenia. Dioda LED w Samsung The Freestyle Gen. 2 według zapewnień producenta wystarcza na solidne 30 tys. godzin. W ramach ciekawostek warto wspomnieć o trybie Ambient, który wprowadza do otoczenia estetyczną dekorację (np. okno lub neon). Za to mając dwa takie same modele projektorów można je połączyć, uzyskując obraz o przekątnej nawet 160″. W cichych miejscach przyda się możliwość połączenia dwóch par słuchawek Bluetooth.

Cena: ok. 3500 zł

Lokowanie produktu: Samsung