Samsung przedstawia najnowsze rozwiązania do kuchni z kategorii lifestyle

Organizowane w Mediolanie targi EuroCucina to jedno z największych międzynarodowych eventów poświęconych kuchniom, na którym nie mogło oczywiście zabraknąć Samsunga. Południowokoreański gigant wykorzysta tę okazję do prezentacji najnowszej linii urządzeń do zabudowy z kategorii lifestyle.
Samsung przedstawia najnowsze rozwiązania do kuchni z kategorii lifestyle

Targi EuroCucina odbywają się w dniach 16-21 kwietnia w Mediolanie, a Samsung wykorzysta ten czas, by zaprezentować nam sposoby, w jaki łączność pomiędzy wieloma urządzeniami i innowacyjne funkcje nowych produktów do zabudowy mogą zmienić nasze codzienne życie.

Samsung przedstawia nową linię urządzeń do zabudowy kuchni na targach EuroCucina 2024

Jestem niezwykle podekscytowany możliwością zaprezentowania uczestnikom, tego co stworzyliśmy, podczas targów EuroCucina, zaledwie kilkanaście dni po globalnej premierze „Welcome to BESPOKE AI”. Mocno wierzymy w to, że łączność pomiędzy urządzeniami przeniesie życie konsumentów na wyższy poziom. Co więcej, zależy nam na tym, by różne funkcje nowych produktów do zabudowy okazały się być przydatne w codziennym życiu naszych klientów. Mam nadzieję, że osobom odwiedzającym stoisko Samsung spodobają się nowe zmiany, jakie prezentujemy w czasie tegorocznych targów – powiedział Moohyung Lee, EVP and Head of the Customer Experience Team, Digital Appliances (DA) Business w Samsung Electronics. 

Podczas wydarzenia stoisko firmy zostanie podzielone na główne strefy, poświęcone różnym urządzeniom, takim jak seria Bespoke AI oraz Premium Built-in Kitchen, w której znajdziemy trzy nowe produkty do zabudowy, mające idealnie wpasowywać się w europejski styl życia.  W strefie Bespoke AI, będzie można zapoznać się bliżej z rozbudową funkcji łączności, obejmujących nie tylko kuchnię, ale też pozostałe części domu. Ulepszenia w tym zakresie są możliwe dzięki licznym ekranom AI Family Hub oraz AI Home, z poziomu których można uzyskać przydatne informacje o samym urządzeniu. Ten 7-calowy ekran jest wbudowany w urządzenie Bespoke AI Laundry Combo oraz płytę indukcyjną Anyplace i pozwala urządzeniom łączyć się z innymi, sterować nimi, a wszystko za pośrednictwem ekosystemu SmartThings, gdzie znajdziemy m.in. Widok Mapy 3D, czyli trójwymiarową perspektywę naszego domu, pomagającą w lepszym lokalizowaniu urządzeń producenta.

SmartThings daje nam też szeroki dostęp do bardzo przydatnych opcji mających na celu zmniejszenie zużycia energii, co przełoży się na oszczędność i lepsze dbanie o środowisko. Aplikacja to również miejsce, z którego możemy sterować swoimi urządzeniami, co tylko podnosi poziom wygody i ułatwia życie.

Samsung dalej umacnia swoją pozycję na rynku europejskim i robi to poprzez wprowadzenie modeli do zabudowy, w tym lodówek, zmywarek, płyt indukcyjnych i piekarników, a także przedstawianie innowacyjnych funkcji, takich jak AI Pro Cooking. Właśnie takie produkty znajdziemy w strefie Premium Built-in Kitchen, w której producent przedstawi też trzy nowe produkty, które jeszcze bardziej umocnią pozycję marki na rynku urządzeń do zabudowy. Oferują one możliwości wykorzystujące AI oraz ulepszone funkcjonalności, a także zapewniają konsumentom dużą elastyczność przy konfiguracji swoich zabudowanych kuchni.

Wśród nowości znajdzie się szeroka lodówka do zabudowy z zamrażalnikiem dolnym (BRB6500D), płyta indukcyjna Anyplace, która została zaprezentowana podczas światowej premiery pt. „Welcome to BESPOKE AI”. Jak sugeruje sama nazwa, pozwala ona na gotowanie z dowolnego miejsca na płycie. Pojawi się też nowa energooszczędna zmywarka Samsung o klasie energetycznej A/B, wyposażona w system WaterJet Clean i sporo ulepszeń nastawionych na mniejsze zużywanie energii.