Samsung rozszerza ofertę lodówek typu frenchdoor. Nowy model ma wiele do zaoferowania

Jeszcze więcej miejsca do przechowywania i ogrom dodatkowych funkcji – tak w skrócie można opisać lodówkę Samsung RF24BB620EB1, która właśnie rozszerzyła ofertę południowokoreańskiego giganta. Najwyższy czas, bo do tej pory portfolio modeli typu frenchdoor było naprawdę ubogie.
Samsung rozszerza ofertę lodówek typu frenchdoor. Nowy model ma wiele do zaoferowania

Co oferuje lodówka Samsung RF24BB620EB1?

Frenchdoor to określenie lodówek dwudrzwiowych, za którymi znajduje się część chłodząca. Na dole mamy natomiast zamrażalnik – szufladę lub szuflady, w zależności od modelu. Samsung w ostatnich latach skupił się raczej na modelach „side by side” czy multidoor, a ten typ traktował raczej po macoszemu. Trudno powiedzieć, czy nowa pozycja w ofercie producenta zwiastuje powiększenie portfolio, ale niezależnie od dalszych planów firmy, jest to urządzenie warte uwagi.

Mamy oczywiście do czynienia z dużym sprzętem. Samsung RF24BB620EB1 ma 90,8 cm szerokości, 177,8 cm wysokości i głębokość aż 73 cm. Jest to więc pozycja, na którą trzeba mieć w kuchni miejsce. Chłodziarka ma pojemność 487 litrów, natomiast w części mrożącej, w szufladach, zmieści się 187 litrów. Front jest całkowicie płaski, nie ma tutaj też żadnych wystających uchwytów, dzięki czemu lodówka prezentuje się elegancko i będzie pasować do nowoczesnych wnętrz. Trzeba tylko pamiętać o zachowaniu po 5 cm odstępu dookoła sprzętu, choć ta przestrzeń i tak musi być większa lub urządzenie musi być wysunięte, bo do pełnego otwarcia drzwi konieczne jest po 29 cm po bokach. Warto tutaj też wspomnieć o 20-letniej gwarancji na kompresor inwerterowy i całkiem cichej pracy z głośnością do 38 dB. Klasa energetyczna też uległa poprawie – jest to E z rocznym zużyciem energii do 338 kWh. Waga urządzenia wynosi 136 kg – warto więc dopłacić za wniesienie.

Przejdźmy jednak do tego, co Samsung dla nas przygotował. Model RF24BB620EB1 wyposażono w automatyczną kostkarkę do lodów i fajny dodatek, jakim jest dzbanek na wodę – ta jest w pełni filtrowana i schłodzona, a sam dzbanek bez problemu możemy wyjąć. Mamy tu oczywiście bardzo dużo miejsca na przechowywanie, a całość przewidziano tak, by żywność była dobrze uporządkowana i łatwo było ją wyjmować. Producent zadbał też o zwiększenie przestrzeni na takie produkty, jak mięso czy ryby. Oddzielne miejsce przewidziane jest w dolnej szufladzie. Jest tam zresztą miejsce również na przechowywanie gotowych posiłków czy napojów w puszkach. Typowo dla lodówek Samsunga, mamy też specjalną przestrzeń na owoce i warzywa, która pozwala dłużej zachować ich świeżość.

Za lepsze przechowywanie żywności odpowiada system Twin Cooling Plus, który optymalizuje temperaturę i wilgotność w chłodziarce, wykorzystując niezależne chłodzenie w każdej komorze. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy się też martwić o pogorszenie smaku czy mieszanie się zapachów schowanych w lodówce dań. Co do części mrożącej, mamy tam jedną dużą szufladę z dwoma poziomami, chociaż warto pamiętać, że połowa tej górnej została przeznaczona na wytwarzany przez kostkarkę lód.

Samsung RF24BB620EB1 oferuje też sporo inteligentnych funkcji, za co odpowiada aplikacja SmartThings. Lodówka łączy się z nią przez WiFi i daje to dostęp do takich opcji, jak tworzenie listy przechowywanych produktów i zarządzanie ich datami ważności, zarządzanie zużyciem energii czy monitorowanie stanu urządzenia, w tym również stanem filtra wody.

Nowa lodówka w ofercie Samsunga to funkcjonalny, świetnie prezentujący się sprzęt, który z pewnością zapewni wam odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie żywności. Jego cena wynosi 8999 złotych. Nie jest to mało, ale producent zadbał, by było to urządzenie warte wydanych na nie pieniędzy.