Samsung wprowadza do aplikacji SmartThings długo wyczekiwaną nowość

Podczas targów CES 2024 Samsung miał do pokazania kilka nowości i to nie tylko sprzętowych. Teraz jedna z nich w końcu trafia do użytkowników. Pozwoli na dużo większą wygodę w sterowaniu inteligentnym domem.
Samsung wprowadza do aplikacji SmartThings długo wyczekiwaną nowość

Samsung wprowadza funkcję Widoku Mapy 3D

W naszych domach gości coraz więcej inteligentnych urządzeń – od telewizorów Smart TV, przez odkurzacze, pralki, lodówki czy klimatyzację. Dzięki najnowszym rozwiązaniom można nimi sterować zdalnie, a Samsung chce to jeszcze usprawnić, wprowadzając funkcję Widoku Mapy 3D. Jest to rozszerzenie funkcji Widok Mapy, zamieniającej rzeczywiste plany pięter w wirtualne obrazy, byśmy mogli zobaczyć swoje urządzenia, sprawdzić ich działanie i z łatwością ustawiać ich parametry w dowolnym miejscu i czasie. Do tej pory w aplikacji SmartThings mogliśmy korzystać z modelu 2D, działającego tylko w przypadku domów, dla których udostępniono plan kondygnacji.

Tymczasem nowy Widok Mapy 3D wykorzystuje przestrzenną, sztuczną inteligencję urządzeń Samsung, takich jak Bespoke Jet Bot, wyposażonych w czujniki LiDAR umożliwiających precyzyjne mierzenie i mapowanie pomieszczeń. Właśnie w ten sposób możemy stworzyć dokładny obraz naszego domu w aplikacji, by później móc bez przeszkód sterować wszystkimi inteligentnymi urządzeniami, jakie posiadamy.

Samsung udoskonalił też opcję filtrowania, co pozwala jeszcze efektywniej monitorować i kontrolować sprzęty. Jest to krok ku wprowadzeniu kolejnej usługi – spersonalizowanych i przyjaznych dla użytkownika „postaci AI”, które również zaprezentowano na tegorocznych targach CES.

Samsung nieustannie pracuje nad tym, aby umożliwić klientom zarządzanie ich urządzeniami domowymi niezależnie od miejsca i czasu. A Widok Mapy stanowi właśnie efekt tych starań. Będziemy nadal systematycznie wprowadzać szereg odpowiednich usług i funkcji. A wszystko to po to, abyśmy mogli cieszyć się najlepszymi doświadczeniami wynikającymi z posiadania inteligentnego domu, i po prostu wygodniejszym życiem – powiedział Seungbeom Choi, Head of Device Platform Center w Samsung Electronics.

Widok Mapy jest dostępny w aplikacji SmartThings, w urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS oraz w telewizorach Samsung Smart TV wprowadzonych po 2024 roku, czyli w linii Excellence LineSamsung OLED, Neo QLED i QLED. Natomiast jeszcze w tym roku południowokoreański gigant rozszerzy sterowanie funkcję na dodatkowe urządzenia, takie jak lodówki i Family Hub.