Samsung rozszerza działanie świetnej funkcji. Teraz więcej osób będzie mogło z niej korzystać

Nie ma co ukrywać, premiera tegorocznych flagowców Samsunga upłynęła pod znakiem Galaxy AI. Sztuczna inteligencja producenta postawiła innym poprzeczkę bardzo wysoko, zwłaszcza że nie została ograniczona tylko do najnowszych modeli, a korzystać z niej mogą także użytkownicy nieco starszych urządzeń. To właśnie oni będą mogli cieszyć się wkrótce ulepszeniem popularnej funkcji opartej na SI.
Seria Samsung Galaxy S24

Seria Samsung Galaxy S24

Galaxy AI od Samsunga przyniosło na smartfony producenta masę świetnych nowości

Funkcji sztucznej inteligencji, jakie trafiły na pokład smartfonów południowokoreańskiego giganta, było w tym roku całkiem sporo. Użytkownicy dostali dostęp do „Circle to search”, czyli nowej formy wyszukiwania treści, do tego doszedł Asystent notatek z opcją streszczania, skracania i podsumowania długich tekstów, Asystent zdjęć z wieloma ulepszeniami fotografii i wiele, wiele innych funkcjonalności, które zmieniają sposób korzystania ze smartfona. Celem Samsunga było oczywiście ulepszenie doświadczeń użytkowników, poprzez zaoferowanie im nowych narzędzi, dzięki którym mogą usprawnić codzienne czynności.

Czytaj też: Jak długie wsparcie aktualizacji otrzymają najnowsze iPhone’y? Odpowiedź może wielu zaskoczyć

Dla mnie jedną z najważniejszych funkcji jest Tłumacz na żywo. To narzędzie zintegrowane aplikacją do połączeń, tłumaczące w czasie rzeczywistym wypowiadane przez rozmówcę słowa. Ta funkcja działa też w języku polskim, a oprócz tego w przeszło sześćdziesięciu innych językach. To jedna z tych funkcji, która naprawdę pomaga znosić bariery między osobami, bo teraz nieznajomość języka rozmówcy nie jest już przeszkodą w kontakcie z nim.

Czytaj też: Przygotuj się. Niedługo Twoje ulubione rozszerzenia w przeglądarce Chrome mogą przestać działać

Tłumaczenie na żywo, jak już wspomniałam, zostało zintegrowane z aplikacją do połączeń Samsunga, co jednak może stanowić pewne ograniczenie. W końcu większość z nas korzysta z różnorodnych komunikatorów w celu kontaktów z innymi, zwłaszcza z osobami zza granicy. Na szczęście południowokoreański gigant najwyraźniej zdaje sobie z tego sprawę i szykuje już rozszerzenie tej funkcji.

Czytaj też: Znikające listy odtwarzania na Spotify. Nie, to wcale nie nowa funkcja

Jak zdradził Won-Joon Choi, wiceprezes firmy Samsung i dyrektor biura badań i rozwoju rozwiązań mobilnych w dziale Mobile eXperience Busines, producent planuje dalszą optymalizację i ulepszanie Galaxy AI. W poście na blogu mocno skupiono się na kwestii dostosowania funkcji sztucznej inteligencji do potrzeb składanych smartfonów, ale przy okazji wspomniano o bardzo ciekawej kwestii. Zapowiedziano bowiem, że Tłumacz na żywo zostanie rozszerzony na komunikatory firm trzecich, które obsługują połączenia głosowe. Narzędzie zostanie zintegrowane z modelem tłumaczenia języków opartym na sztucznej inteligencji Samsunga na urządzeniu, dzięki czemu będziemy mogli z niego korzystać „bez obaw o problemy związane z prywatnością, takie jak udostępnianie danych osobowych” poza nasze urządzenie.

Kiedy powinniśmy spodziewać się tego ulepszenia? Z postu wynika, że zostanie ono po raz pierwszy wprowadzone w nadchodzących Galaxy Z Fold 6 i Galaxy Z Flip 6.