Samsung idzie w gaming. Urządzenia Galaxy zastąpią konsole?

Walka Samsunga z Apple’em trwa w najlepsze.  Podczas wrześniowej premiery gigant z Cupertino zapowiedział iPhone’y 15, które wśród rozlicznych ulepszeń dostały też opcje skierowane do mobilnych graczy. Firma zapewniła jednak wsparcie nie dla zwykłych gierek, a naprawdę wymagających tytułów znanych z konsol. Najwyraźniej Samsung nie ma zamiaru zostawać w tyle.
Samsung idzie w gaming. Urządzenia Galaxy zastąpią konsole?

Smartfony i tablety Samsunga podbiją serca mobilnych graczy

Układ A17 Bionic wyniósł wydajność iPhone’ów 15 Pro ma zupełnie nowy poziom. Chipset charakteryzuje się nie tylko lepszą efektywnością energetyczną i wzrostem wydajności, ale też jest znacznie szybszy niż układy konkurencji. Dzięki niemu nowe smartfony Apple’a są w stanie zapewnić ray tracing z akceleracją sprzętową, ale też obsługę konsolowych tytułów niewidzianych dotąd na smartfonach, takich jak Resident Evil Village, Resident Evil 4, Death Stranding i Assassin’s Creed Mirage.

Czytaj też: Galaxy S23 FE w pełnej okazałości. To będzie prawdziwy magnes na odciski palców

Obok takiej nowości u konkurenta Samsung nie mógł przejść obojętnie, choć jeśli mamy być dokładni, to plotki na temat planów firmy krążą już od jakiegoś czasu. Mówi się bowiem, że południowokoreański gigant po cichu pracuje nad usługą gier w chmurze, a odpowiednie aplikacje mają pojawić się na urządzeniach Galaxy – zarówno tabletach, jak i smartfonach. Usługa jest już podobno testowana w Kanadzie i USA, natomiast jej publiczna prezentacja nastąpi podczas konferencji Samsung Developer Conference 2023 (SDC 2023), która odbędzie się 5 października. Firma planuje uruchomić usługę jednocześnie na całym świecie.

Granie na iPhonie 15 Pro

Wedle informacji, granie w chmurze od Samsunga ma działać podobnie jak  Xbox Cloud Gaming. Aplikacja umożliwi użytkownikom granie w tytuły dostępne w chmurze, bez konieczności ich pobierania ze Sklepu Play czy Galaxy Store. Co ciekawe, gigant nie ma zamiaru pobierać żadnych dodatkowych opłat od właścicieli swoich urządzeń. Nowa usługa, umieszczona w programie Samsung Game Launcher na telefonach Galaxy, powinna „po prostu działać”. Nie trzeba będzie pobierać gier, wystarczy dotknąć wybraną pozycję i już, można zacząć grać. Zapewne z czasem pojawią się tam też tytułu płatne, które będziemy kupować osobno.

Czytaj też: Tak będzie wyglądał Galaxy S24 Ultra. Samsung nie szykuje wielkich rewolucji

Nie wiadomo co prawda, jakie tytuły znajdziemy w bibliotece usługi, ale pewne jest, że urządzenia Galaxy nie zastąpią nam komputera ani konsoli, bo chodzi o strumieniowanie gier mobilnych. Samsung nie będzie więc realnie konkurował z Apple’em, jednak to wcale nie oznacza, że to kiepski pomysł. Branża gier, także tych mobilnych, wciąż rośnie w siłę, podczas gdy rynek smartfonów przeżywa kryzys. Może być to dobry sposób na zwiększenie zainteresowania klientów urządzeniami Galaxy, bo taka usługa z pewnością będzie działała na plus. Jeśli wierzyć doniesieniom, usługa zostanie ogłoszona już w czwartek. Nie będziemy więc musieli długo czekać na poznanie szczegółów na jej temat