Samsung przygotował kilka ulepszeń dla smartfonów Galaxy S23. Aktualizacja jest już dostępna

Tegoroczne flagowce Samsunga dostają kolejną aktualizację. Producent przygotował dla Galaxy S23 kilka nowości i poprawek, które właśnie zaczął udostępniać je europejskim użytkownikom. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, co przynosi uaktualnienie.
Samsung przygotował kilka ulepszeń dla smartfonów Galaxy S23. Aktualizacja jest już dostępna

Kolejna aktualizacja dla smartfonów Galaxy S23

Od lutowej premiery serii Galaxy S23 Samsung zdążył już udostępnić kilka aktualizacji dla tych urządzeń. Oprócz łatek bezpieczeństwa, na pokład trafiło też kilka nowych funkcji, w dużej mierze skupiających się na poprawie możliwości aparatów. Nie zabrakło też poprawek pojawiających się na bieżąco błędów.

Najnowsza aktualizacja została początkowo udostępniona w ubiegłym tygodniu m.in. w Indonezji, Malezji i Tajlandii. Na szczęście europejscy użytkownicy nie musieli długo czekać, bo już teraz aktualizacja oprogramowania w wersji S91xBXXU2AWF1jest udostępniana na naszym kontynencie. Niestety, nie znamy żadnego harmonogramu i trudno powiedzieć, czy jednocześnie dostaną ją wszyscy, czy może firma wdraża ją stopniowo. Na razie są to pojedyncze zgłoszenia użytkowników, którzy już otrzymali uaktualnienie. Skoro jednak aktualizacja jest już w Europie, to kwestia dni, nim trafi do wszystkich.

Ważąca 2,2 GB aktualizacja po raz kolejny skupia się na zwiększeniu możliwości fotograficznych smartfonów Galaxy S23. Dzięki niej użytkownicy dostaną możliwość korzystania z 2-krotnego powiększenia w trybie portretowym i ulepszonego przetwarzania trybu nocnego. Ponadto Samsung naprawił problemy z autofokusem dotykające właścicieli modeli Galaxy S23 i Galaxy S23+. Rozwiązano też problemy z HDR, które pojawiały się w określonych warunkach oświetleniowych podczas korzystania z aplikacji Aparat we wszystkich modelach z serii. Wydaje się ponadto, że aktualizacja w końcu naprawiła „bananowe rozmycie”, na które skarżono się już od paru miesięcy – na zdjęciach pojawiały się rozmyte fragmenty o kształcie przypominającym banana.

Producent poprawił też ogólne wrażenia z użytkowania swoich flagowców. Animacje przejść w interfejsie użytkownika stały się płynniejsze, a dotykowe sprzężenie zwrotne doczekało się lekkiego ulepszenia. Co ciekawe, podobno aktualizacja udostępniona w Chinach i Korei Południowej „więcej optymalizacji”, ale nie wiemy, o co dokładnie chodzi i czy faktycznie w europejskiej wersji nie znalazło się więcej ulepszeń.

Dostępność aktualizacji możecie sprawdzić przechodząc na swoich urządzeniach w Ustawieniach, wybierając „Aktualizacja oprogramowania” i „Pobierz i zainstaluj”.