Google szaleje. Seria Pixel 9 zyska nowego członka

Już od dłuższego czasu do sicie trafiają przecieki związane z nadchodzącą serią Pixel 9. Do tej pory zobaczyliśmy już rendery obu modeli, wskazujący na spore zmiany w projekcie, a także kilka ulepszeń pod kątem specyfikacji. Teraz pojawiła się kolejna wzmianka, dotycząca tym razem dodatkowego członka serii.
Google szaleje. Seria Pixel 9 zyska nowego członka

W tym roku zobaczymy trzy smartfony Pixel 9?

Najnowsze doniesienia wskazują, że w tym roku Google zaprezentuje nam znacznie więcej smartfonów. Jesienią ma się pojawić Pixel Fold 2, ale to nie o składaka chodzi, a o trzeciego członka serii Pixel 9. Tegoroczna generacja ma zostać wzbogacona o model Pixel 9 Pro XL. Jak już sama jego nazwa wskazuje, będzie on największym gabarytowo telefonem, jednak czy tylko na rozmiarze się skończy? Nie wiemy, bo oprócz wzmianek, że będzie on miał 6,7-calowy panel, nie wiemy nic więcej.

Biorąc pod uwagę fakt, iż Google stawia na autorski chipset, model XL może co najwyżej zaoferować nam lepsze aparaty, bo pod kątem wydajności będą one raczej na tym samym poziomie, a przynajmniej takie są moje przypuszczenia. Podstawowa „dziewiątka” będzie oferowała podwójną konfigurację aparatów, natomiast dwa pozostałe modele – potrójną. Ponadto wiadomo, że Pixel 9 zostanie wyposażony w 6,1-calowy ekran, natomiast na pokładzie Pro znajdzie się wyświetlacz o przekątnej 6,3”. To dobry wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzeń kompaktowych.

Przejdźmy teraz do wyglądu. Najnowsze rendery co prawda nie skupiają się na Pixel 9 Pro XL, bo pokazany jest na nich model podstawowy, ale pomiędzy nimi różnic większych nie powinniśmy uświadczyć. Google mocno zrewolucjonizował swoje smartfony wraz z serią o numerze 6, a potem ulepszał ten nowy projekt. Tym razem producent postawi na płaskie krawędzie, mocno nawiązujące do iPhone’ów poprzedniej generacji. Wyspa aparatów też się zmieniła. Do tej pory mieliśmy pionowy pasek, który teraz został zastąpiony przez pionową pigułkę wykończoną metalem.

Co ciekawe, Pixel 9 Pro XL nie jest aż taką nowością, jak mogłoby się wydawać. Jeszcze w 2022 roku pojawił się plan przyszłych posunięć Google’a i wówczas mówiło się już o rozszerzeniu linii flagowców. Wydaje się również, że gigant z Cupertino pójdzie w podobnym kierunku, co Apple i to nie tylko pod kątem wyglądu urządzeń. Mamy większego iPhone’a dla tych, którym kompaktowe wymiary nie do końca odpowiadają. Tak samo będzie w tym przypadku, ale Pixel 9 Pro XL raczej nie będzie konkurował z iPhone’em Pro Max, a co najwyżej z modelem Plus.