Słowacja – która miasta są warte zobaczenia?

Słowacja: kraj kuszący luksusem

Piękne góry są największym, lecz nie jedynym walorem Słowacji. Ten kraj może też zaskoczyć swoimi miastami. Nie brak tu osad, które zachwycają długą historią i wspaniałą zabudową. Jakie miasta i mniejsze miejscowości warto zobaczyć w czasie wędrówek po tym kraju?

Noclegi na Słowacji to szeroki wybór kwater, atrakcyjne ceny i coraz lepsze warunki pobytu. To dzięki nim tak dobrze rozwija się w tym kraju turystyka. Wszak goście cenią sobie luksusową atmosferę za przystępną cenę. Gdzie szukać takich ofert? Tanie, a jednocześnie komfortowo urządzone apartamenty na Słowacji pozwala znaleźć www.edom.pl. Ta strona zapewnia dostęp do mieszkań oraz domów wakacyjnych znajdujących się w najciekawszych regionach turystycznych tego kraju. Już za kwotę około 1500 złotych tygodniowo kilkuosobowa rodzina może się cieszyć własnym domem wakacyjnym, wyposażonym w sypialnię, sprzęt AGD i RTV oraz z doskonale wyposażoną kuchnią. Dzięki takim warunkom zakwaterowania wędrówki po Słowacji sprawią jeszcze więcej przyjemności, a pobyt w najpiękniejszych miastach tego kraju na długo pozostanie w pamięci. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Bratysława: spacery po stolicy

Leżąca w pobliżu granicy z Austrią Bratysława cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Przyciąga ona nie tylko malowniczym położeniem, ale i cennymi zabytkami. Wspaniały zamek z XIV wieku już dawno stał się wizytówką tego miasta. Piękny rynek, zabytkowe mosty oraz nieliczne pozostałości po dawnych murach miejskich sprawiają, że słowacka stolica wywiera ogromne wrażenie na zwiedzających.

Bardejów:  nie tylko baseny

Bardejów sławę zdobył głównie dzięki basenom termalnym, jednak nie tylko one zasługują na uwagę. To miasto do dziś zachwyca swym historycznym charakterem. Piękny rynek, imponujące fragmenty dawnych murów miejskich z basztami oraz gmach dawnej synagogi – to tylko najważniejsze atrakcje czekające na turystów w tym pięknym mieście. O tym, jak wspaniałym miejscem jest Bardejów najlepiej zresztą może świadczyć fakt wpisania jego starówki na listę UNESCO.

Stara Lubowla: w cieniu średniowiecznego zamczyska 

Bliskość polskiej granicy sprawia, że Stara Lubowla stała się jedną z miejscowości wyjątkowo chętnie odwiedzanych przez turystów z Polski. Jej symbolem stał się wzniesiony w XIV wieku zamek, będący dziś jedną z największych atrakcji turystycznych na Spiszu. Inną ciekawostką jest tutejszy Skansen Lubowelski, na terenie którego można ujrzeć najcenniejsze zabytki architektury ludowej tego regionu.

Kieżmark: spiska perełka

Kieżmark to kolejny ważny punkt na turystycznej mapie Spisza, a zarazem jedno z najpiękniejszych miast w Dolinie Popradu. Jego zabytki mogą oczarować każdego miłośnika historii i sztuki. Tutejsza bazylika jest nie tylko największą, ale i najciekawszą gotycką świątynią w regionie, pięknie prezentuje się również miejscowy ratusz. Wizytówką miasta stał się jednak zamek, który stał się częstym celem wycieczek polskich turystów.

Słowackie miasta i miasteczka mają swą specyfikę. Można w nich podziwiać piękne zamki i wiekowe świątynie, zachwycić też mogą historyczne uliczki i miejskie place. Kieżmark, Bardejów czy Bratysława należą do tych najbardziej znanych zakątków Słowacji, jednak miejsc godnych uwagi jest w tym kraju znacznie więcej.