Ten telewizor cię zrozumie

LG OLED AI ThinQ uczy się ludzkiego głosu, przyzwyczajeń i odpowiada po polsku.

Nowy LG OLED serii C9 to nie tylko doskonała jakość obrazu i dźwięku, intuicyjny interfejs oraz nowoczesny system operacyjny. To również kompan, z którym można swobodnie porozmawiać dzięki przełomowej platformie sterowania głosowego LG AI ThinQ. Technologia została zaprojektowana tak, aby poznawać nawyki i gusta użytkowników, co sprawia, że  rozrywka przed telewizorem staje się jeszcze przyjemniejsza. Usługa ta pozwala zarówno sterować urządzeniem, jak też filtrować treści i wyszukiwać informacje w niezwykle zaawansowany sposób, posługując się językiem polskim.

LG doskonale rozpoznaje język polski, i robi to naprawdę skutecznie, podczas gdy podobne urządzenia na rynku dopiero raczkują w tej dziedzinie. Najnowsze telewizory LG oparte są na systemie „Deep Learning”. Już na starcie dysponują słownikiem z milionem kombinacji, a po drodze uczą się także nowych. Są w stanie nawet rozpoznać to, co mówi do nich małe dziecko, które – jak wiemy – nie zawsze wyraźnie artykułuje słowa. Ponadto prowadzona przez domownika rozmowa z pilotem Magic Remote* nie odbywa się na zasadzie wskazanych komend, a przypomina naturalny dialog.

LG z powodzeniem rozwija wykorzystywanie sztucznej inteligencji w życiu codziennym. Czy zbudowaliśmy dom inteligentny w pełnym tego słowa znaczeniu, czy dysponujemy jedynie symbolicznym wymiarem owej koncepcji, telewizor LG będzie bez problemu współpracować ze wszystkimi sparowanymi urządzeniami. Traktując telewizor jako panel sterowania naszymi wszystkimi domowymi obiektami wyposażonymi w sztuczną inteligencję możemy m.in.

  • Sprawdzić jaki status ma pranie i czy pralka już skończyła pracę
  • Podejrzeć na ekranie telewizora, kto do nas puka, lub kto stoi u bramy, jeśli dysponujemy odpowiednim systemem monitorowania
  • Włączyć i wyłączyć światło lub przyciemnić je, czy zmienić jego kolor
  • Zerknąć czy lodówka dobrze chłodzi
  • Ustawić klimatyzację

Nasz wybór LG OLED serii C9 – TELEWIZOR z wysokim IQ

– Zastosowana przez producenta technologia OLED wyróżnia się bardzo wysoką jakością i przystępnością cenową. Miliony samoświecących pikseli gwarantują doskonałą czerń oraz idealny kontrast, zaś bogactwo żywych kolorów sprawia, że telewizor jest w stanie oddać wielobarwność otaczającego świata.

– Procesor drugiej generacji Alfa9 z algorytmem głębokiego uczenia potrafi rozpoznać jakość obrazu, a następnie właściwie dostosować  się do oświetlenia otoczenia.

– Sztuczna inteligencja w połączeniu z wydajnym procesorem pozwala wybrać odpowiednie źródło dźwięku i dobrze dobrać parametry do pomieszczenia, w którym znajduje się telewizor.

– Wystarczy kilka prostych poleceń głosowych, aby LG AI zaczął uczyć się nawyków domowników i podsuwał pomysły na filmy, seriale czy muzykę. Można też zmienić tryb obrazu i wyłączyć sprzęt o określonej godzinie.

– Rozdzielczość 4K uwidacznia szczegóły i detale, które w przypadku obrazu Full HD były niedostrzegalne dla widza.

– Modele z serii OLED C9 są dostępne z przekątną ekranu: 55/65/77 cali.

*Wymagane jest połączenie z Internetem oraz pilot LG Magic Remote. Dostępność treści jest zależna od regionu. Niektóre mogą wymagać subskrypcji stron trzecich.

 

Więcej na https://www.lg.com/pl/lg-magazine/lg-oled-odpowiada

Więcej:undefined