Soczewki Focusa 2015 – kto wygrał? [BLOG]

Za najciekawsze innowacje ubiegłego roku uznaliście urządzenie do wczesnego wykrywania raka piersi, system umożliwiający logowanie się za pomocą głosu oraz płynny pancerz kuloodporny. Zobaczcie zdjęcia z gali wręczenia nagród!

Z roku na rok praca przy naszym plebiscycie Soczewki Focusa staje się coraz ciekawsza i coraz trudniejsza. Ciekawsza, bo w Polsce przybywa innowacyjnych projektów i wynalazków. Trudniejsza, bo musimy wybrać tylko 15 z nich, które trafiają do finału plebiscytu w trzech kategoriach. W tym roku stawka była bardzo wyrównana. Ostateczną decyzję podjęliście jednak wy – nasi czytelnicy. W głosowaniu internetowym wskazaliście na te projekty, które waszym zdaniem były najciekawsze. Wspólnym mianownikiem zwycięzców okazało się być poczucie bezpieczeństwa, ponieważ w poszczególnych kategoriach zwyciężyły:

Zwycięzcom wręczyliśmy nagrody 6 kwietnia podczas wspólnej gali “Focusa” i “Chipa” – Tech Trendy 2016, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Byli na niej obecni zarówno nasi laureaci, jak i przedstawiciele wielu firm technologicznych działających w Polsce, a także dziennikarze i blogerzy.

A oto zwycięzcy Soczewek Focusa 2015 wraz prowadzącymi galę: Marcin Halicki (Braster), Kazimierz Pasek (redaktor naczelny “Focusa”), Łukasz Dyląg (VoicePIN.com), dr Marcin Struszczyk (Instytut Moratex), Łukasz Załuski (zastępca redaktora naczelnego “Focusa”) i Jan Stradowski (szef działu nauki “Focusa”):

Zwycięzcy Soczewek Focusa 2015 wraz prowadzącymi galę

Więcej o zwycięzcach plebiscytu będziecie mogli posłuchać 9 kwietnia na antenie Radia TOK FM. Napiszemy też o nich w kolejnym, majowym już numerze “Focusa” (w sprzedaży od 22 kwietnia). Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie ich przedsięwzięć!