Najnowszy soundbar Sony HT-S2000 zmieni Wasz salon w salę kinową

Oglądanie filmów i seriali jest o wiele przyjemniejsze na dobrym, dużym telewizorze. Jednak zwykle tak mocno skupiamy się na jakości obrazu, że zapominamy, iż równie ważny jest też odpowiedni dźwięk. Ten może zapewnić najnowszy soundbar Sony HT-S2000.
Najnowszy soundbar Sony HT-S2000 zmieni Wasz salon w salę kinową

Sony HT-S2000 to 3.1-kanałowy soundbar z systemem Dolby Atmos, który zapewni Wam iście kinową jakość dźwięku

Dzięki rozwiązaniu, na które postawiło Sony, wystarczy jeden głośnik umieszczony pod telewizorem, by odmienić jakość dźwięku w oglądanych na telewizorze treściach. W jednej obudowie producent umieścił aż cztery głośniki. Według zapewnień producenta, sprzęt pozwala uzyskać efekt przestrzenny nawet wtedy, gdy odtwarzamy dźwięk stereofoniczny. Połączenie najnowszych technologii akustycznych i przetwarzania sygnału pozwala na rekonstrukcję rozległej przestrzeni dźwiękowej. Głośnik centralny zapewnia wyraźne dialogi, a dwa zintegrowane subwoofery gwarantują głęboki bas.

Na pokładzie znalazły się takie technologie, jak Vertical Surround Engine i S-Force Pro Front Surround, dzięki którym soundbar zapewni wam kinowe doświadczenia bez wychodzenia z salonu. Mamy czuć się tak, jakby dźwięk otaczał nas z różnych stron. Sony nie zapomniało oczywiście o zgodności z Dolby Atmos oraz DTS:X. Jeśli natomiast chcecie dodatkowo wzmocnić dźwięk dobiegający z tyłu, można dokupić oddzielne, bezprzewodowe głośniki, które jeszcze zwiększą wrażenia.

Sony HT-S2000 to sprzęt bardzo łatwy w przygotowaniu i obsłudze. Wystarczy przewód HDMI i podłączenie zasilania, by można było z niego korzystać. Nie można też zapominać o nowej aplikacji Home Entertainment Connect, która pozwala w prosty sposób wybrać początkowe ustawienia i obsługiwać soundbar. A dla tych, którzy nie chcą robić tego z poziomu aplikacji, nie zabrakło też prostego w obsłudze pilota.

Całość zamknięto w elegancko wyglądającej, prostokątnej obudowie w kolorze czarnym, która nie będzie rzucać się w oczy i nie zakłóci wyglądu wnętrza. Warto też wspomnieć, że Sony HT-S2000 to kolejny produkt firmy, podczas produkcji którego zadbano o kwestie zrównoważonego rozwoju. Zmniejszono użycie plastiku z surowców pierwotnych – w samym urządzeniu oraz w opakowaniu – i wykonano niektóre elementy z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Natomiast 95% opakowania pochodzi z przetworzonego papieru i tworzyw powstałych na jego bazie.

Nowy soundbar Sony zawita na sklepowe półki w czerwcu tego roku i zapewne dopiero wtedy poznamy szczegóły na temat ceny HT-S2000.