Soundbar? W ostatnich miesiącach Polacy najchętniej sięgali po modele od Samsunga

Chociaż udźwiękowienie w telewizorach jest coraz lepsze, nic nie zastąpi efektu, jaki da nam soundbar. Oczywiście w sklepach znajdziemy wielu producentów tego typu urządzeń, a liderem na polskim, jak i zagranicznym rynku niezmiennie jest Samsung. Nasi rodacy doceniają nie tylko samą markę, ale przede wszystkim jakość i możliwości oferowanych przez giganta modeli.
Soundbar? W ostatnich miesiącach Polacy najchętniej sięgali po modele od Samsunga

Samsung pozostaje liderem na rynku soundbarów

Z raportu firmy badawczej GfK wynika, że w trzecim kwartale 2023 roku wśród 10 najchętniej kupowanych soundbarów w Polsce, aż 7 stanowiły modele firmy Samsung. Sprzyja temu fakt, że w ofercie firmy znajdziemy zarówno modele ze średniej, jak i wyższej półki cenowej, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Wykorzystując ten system audio można wzmocnić dźwięk i cieszyć się przestrzennym brzmieniem. Gdy zadbamy o ten element, seanse w naszym salonie mogą zmienić się w prawdziwe kinowe doświadczenie. Na rynku dostępne są 2 typy soundbarów: jednoczęściowe (typu All-In-One) oraz bardziej złożone. Są to zestawy, na które składa się soundbar z subwooferem, czyli dodatkowym głośnikiem niskotonowym, oraz opcjonalnie, także z głośnikami tylnymi. 

Najczęściej wybieranym soundbarem Samsung w okresie od lipca od września 2023 roku był przedstawiciel Q-Serii, czyli HW-Q600B. W tej grupie uplasowały się też soundbary: HW-Q60B, HW-B550, HW-B450 i HW-Q800C. W pierwszej dziesiątce znalazł się także bardziej zaawansowany model HW-Q930B oraz reprezentant średniej półki, czyli HW-Q700B.W bogatym portfolio soundbarów firmy Samsung można znaleźć interesujące modele w różnych przedziałach cenowych, które zachwycą zarówno miłośników kina, jak i fanów sportowych emocji, bo trzeba pamiętać, że dźwięk liczy się nie tylko podczas oglądania filmów.

Jednym z popularniejszych modeli jest HW-Q800C z Q-Serii, który uplasował się na 6. miejscu zestawienia, pozwala on zanurzyć się w dźwięku za sprawą bocznych głośników. Ponadto Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 5.1.2. sprawi, że dźwięk będzie otaczał widza z każdej strony, a przeżycia staną się jeszcze bardziej realistyczne. Dla osób chcących kupić coś bardziej zaawansowanego Samsung ma model HW-Q930B, który wynosi dźwięk na zupełnie nowy poziom. Bezprzewodowe Tylne Głośniki w Zestawie sprawią, że dźwięk będzie odbijać się od sufitu i otaczać nas z każdej strony, zupełnie jak w najlepszej sali kinowej. 9 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze dostarczą jeszcze wyższego poziomu domowej rozrywki.

Ale dlaczego warto zainwestować w soundbar?

Jak już wspomniałam wcześniej, wbudowane w telewizory głośniki są coraz lepsze i oferują już dobrej jakości dźwięk, ale to wcale nie oznacza, że jest on najlepszy. Kinomaniacy, entuzjaści sportu czy ci, którzy lubią oglądać transmisje z koncertów liczą zapewne na jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe i właśnie to zapewni im soundbar. Kiedy raz go użyjecie, trudno będzie z niego zrezygnować.

Jeśli natomiast obawiacie się, że taki sprzęt może być trudny w instalacji, to już was uspokajam, soundbary Samsung są niezwykle łatwe w instalacji. W modelach Q-Serii, Ultra Slim i S-Serii wykorzystano po raz pierwszy na świecie funkcję Bezprzewodowego Dolby Atmos. Dzięki niej można zapomnieć o nieestetycznej plątaninie kabli wokół sprzętów. Pozwala ona podłączyć soundbar Samsung bezprzewodowo z telewizorem i otoczyć się wciągającym, przestrzennym dźwiękiem obiektowym za sprawą technologii Dolby Atmos.

Ponadto urządzenia te charakteryzują się także świetną współpracą z telewizorami. Q-Symphony to jedna z najbardziej innowacyjnych funkcji Samsung, która umożliwia jednoczesną pracę głośników telewizora i soundbara, tworząc najwyższą synergię dźwięku. W dodatku jej unowocześniona wersja zapewnia zoptymalizowany dźwięk wszystkich kanałów. Na pokładzie jest też sztuczna inteligencja, która remasteruje obiekty dźwiękowe wyodrębnione z oryginalnego wejścia audio. Funkcja dostępna jest w soundbarach Q-Serii, Ultra Slim i S-Serii i współpracuje z telewizorami, takimi jak Excellence Line Neo QLED 8K, Neo QLED 4K, QLED czy OLED.