Studenci z Politechniki Gdańskiej zdobyli Mistrzostwo Szwecji

Tylko w tym roku studenci Mateusz Piotrzkowski (Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej), Piotr Krzemiński i Szymon Zagórnik (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej) zdobyli aż 7 pierwszych miejsc na turniejach robotyki.

Swoją dominację przypieczętowali  zdobyciem pucharu Mistrzostw Szwecji w kategorii Minisumo na zawodach Robot -SM 2014, które odbyły się 10 maja w Göteborgu.

Zawody Robot-SM są organizowane co roku na Uniwersytecie Technicznym Chalmers w Göteborgu. Są to największe zawody w Szwecji, a ich organizatorem, nieprzerwanie od 2006 roku, jest stowarzyszenie Chalmers Robotics. Tegoroczna edycja została zdominowana przez członków drużyny Magnat Cyber Forge Team, która stworzyła zwycięską konstrukcję „Enova”.

„Szwedzi bardzo miło nas przyjęli, są otwarci na zawodników z innych krajów. Nawiązaliśmy nowe znajomości i mamy nadzieję, że przerodzą się one w międzynarodową współpracę” – mówią członkowie drużyny MCFT.

Od początku roku studenci zajęli pierwsze miejsca na zawodach w Toruniu, Rybniku i Rzeszowie. Drużyna Magnat Cyber Forge Team całkowicie zdominowała konkurencje dla robotów minisumo, zdobywając już łącznie 24 pierwsze miejsca, w tym na Mistrzostwach Europy Robot Challenge 2013.

Ostatnie osiągnięcia drużyny MCFT:

  • Göteborg, Robot-SM 2014, 1. miejsce Minisumo
  • Rzeszów, ROBO~motion 2014, 1. miejsce Minisumo, 1. miejsce Minisumo Deathmatch,
  • Rybnik, Robotic Tournament 2014, 1. miejsce Minisumo, 1. miejsce Minisumo Deathmatch,
  • Toruń, Copernicus Robots Tournament 2014, 1. miejsce Minisumo, 1. miejsce Minisumo Deathmatch