Święci bez tajemnic: Jan Paweł II

Wielki reformator Kościoła i Wielki Misjonarz zostaną 27 kwietnia oficjalnie uznani za świętych Kościoła katolickiego. Ich sylwetki przybliżamy w nowym wydaniu magazynu “Focus Ekstra”.

To wielka uroczystość i podniosły moment dla całej kultury Zachodu. Poprzednia uroczystość tej rangi odbyła się 60 lat temu. Ta jest bezprecedensowa także dlatego, że na ołtarze wyniesionych zostanie jednocześnie aż dwóch papieży. 

Ale Jan XXIII i Jan Paweł II są wielkimi ludźmi XX wieku nie tylko dla osób związanych z Kościołem katolickim, czy nawet szerzej – chrześcijańskim. 

Zyskali szacunek nawet swoich przeciwników: Janowi XXIII za jego głosy w obronie pokoju dziękował Nikita Chruszczow, wizyty Jana Pawła II w krajach rządzonych przez dyktatorów skutkowały upadkiem reżimów. 

Ogromny szacunek i sympatię zwykłych ludzi zyskali sobie prostotą, poczuciem humoru, autoironią, dobrocią i przystępnością. 

W nowym numerze “Focusa Ekstra” przypominamy zarówno anegdoty z Ich życia, jak i historyczne decyzje i wydarzenia, które inicjowali. Piszemy też o innych papieżach – tych, którzy sprostali swoim religijnym ideałom, i tych, którzy się im sprzeniewierzyli. Bo wybrani na niebie nie zawsze trafiają do grona wybranych w Niebie… 

Hanna Adamkowska, Redaktor prowadząca

PRZEJDŹ DO SPISU TREŚCI