Szansa na milionowe wsparcie dla startupów

Ruszyła tegoroczna edycja konkursu Intel® Business Challenge Europe, w którym mogą brać udział startupy z takich sektorów jak: biotechnologia, nanotechnologia, energetyka i technologie przyjazne środowisku, opieka zdrowotna i urządzenia medyczne, teleinformatyka, ludzie i społeczeństwo.

Już po raz dziewiąty młodzi przedsiębiorcy będą mieli okazję zaprezentować i rozwinąć swój pomysł na biznes w branży nowych technologii, jednocześnie otrzymają niezbędne wsparcie ekspertów i poznają międzynarodowych inwestorów. Będą rywalizować o pozycję najlepszego startupu w Europie, a w kolejnym etapie – na świecie.

Intel Business Challenge Europe jest częścią konkursu Intel Global Challenge, którego celem jest wyłonienie startupów o największym potencjale i udzielenie im wsparcia merytorycznego oraz finansowego.

Uczestnicy przez cały czas trwania konkursu biorą udział w szkoleniach organizowanych przez Intela. Cel to wzbogacenie swoich umiejętności, a następnie przekształcenie własnego przedsiębiorstwa w firmę, która osiągnie sukces. Projekt daje możliwość poznania międzynarodowych inwestorów, których pomoc może okazać się niezbędna we wdrożeniu technologii opracowywanych przez startupy. 

Jury wybierze najbardziej innowacyjne projekty z największym potencjałem biznesowym. Intel Business Challenge Europe poszukuje innowacyjnych produktów, inteligentnych technologii, interaktywnych aplikacji sieciowych i mobilnych, które znajdą zastosowanie w następujących obszarach: biotechnologia, nanotechnologia, energetyka i technologie przyjazne środowisku, opieka zdrowotna i urządzenia medyczne, teleinformatyka, ludzie i społeczeństwo.

Zgłoszenia do Intel Business Challenge Europe przyjmowane są do 15 czerwca. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.intelchallenge.eu.