Technologia E Ink wkracza na smartfony

Arta Tech, europejski dystrybutor czytników Boox i urządzeń multimedialnych Midia firmy Onyx, rozpoczyna produkcję nowego modelu telefonu mobilnego – smartfonu z ekranem opartym na technologii E Ink, znanej z czytników książek elektronicznych.

Midia InkPhone to produkt skierowany przede wszystkim do miłośników literatury i podróżników.

”Z Midia InkPhone możemy zapomnieć o problemie słabej baterii, będącej największą bolączką nowoczesnych smartfonów. Zastosowanie technologii papieru elektronicznego sprawia, że Midia InkPhone zapewnia kilka tygodni nieprzerwanej pracy po jednym ładowaniu oraz doskonałą wyrazistość ekranu w każdych warunkach oświetlenia. Nie może się tym pochwalić żadne urządzenie z ekranem LCD” – powiedział Paweł Horbaczewski, prezes i właściciel firmy Arta Tech. – “Dzięki temu jest to świetny produkt  dla bibliofili i osób spędzających wiele czasu w podróży.”

Urządzenie łączy zalety technologii E Ink z podstawowymi funkcjami współczesnych smartfonów. Ekran o wielkości 4,3 cala i rozdzielczości HD imituje drukowaną czcionkę i nie męczy wzroku w takim stopniu jak wyświetlacze LCD.

E Ink zapewnia wysoką ostrość i jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia i nie traci wyrazistości w pełnym słońcu. Ze względu na wyeliminowanie świecącego i migotającego ekranu, może też być stosowany przez osoby z problemami zdrowotnymi -nie powoduje ryzyka wystąpienia ataków epilepsji.

Telefon, oparty na technologii papieru elektronicznego, nadaje się także do czytania książek elektronicznych, przeglądania e-prasy lub kanałów RSS. Ekran E Ink zwiększa długość pracy urządzenia – producent zapewnia dwa tygodnie ciągłej pracy przy normalnym, codziennym użytkowaniu. Doświetlenie w technologii Front Light ułatwia posługiwanie się telefonem w ciemności.

Niezależnie od funkcji e-czytnika smartfon E Ink zapewni użytkownikom wszystkie opcje telefonu mobilnego: książkę adresową, szybkie wybieranie numerów, wysyłanie smsów itp. Ze względu na ograniczenia zastosowanej technologii papieru elektronicznego nie obsługuje jedynie multimediów takich jak gry 3D lub firmy. Telefon działa w systemie Android, wspiera również aplikacje z Google Play.

Produkt będzie dostępny na polskim rynku jeszcze przed końcem 2013 roku.

Więcej:smartfony