Technologie przyszłości w centrum Warszawy

W piątek 23 maja w godzinach 10.00 – 18.00 w Pawilonie Przyszłości organizowany jest dzień otwarty. Tego dnia każdy kto pojawi się na Placu Defilad będzie miał okazję przenieść się w przyszłość, zagrać w gry opierające się na rzeczywistości wirtualnej, sprawdzić jak działają i jakie mają zastosowanie wodne drony, zapoznać się z aplikacjami przyszłości, które będą miały zastosowanie w medycynie. A to tylko niewielka część tego, co mają do zaprezentowania wystawcy Pawilonu.

Jak będą wyglądały miasta za 40 lat i co jeszcze będą potrafiły nasze smartfony? Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie pojawił się Pawilon Przyszłości, wystawa, na której można obejrzeć przyszłość technologii.

W dniu otwartym, odwiedzających Pawilon zaskoczy Future Show – nowoczesna wizualizacja miast przyszłości. Twórcy Pawilonu zaprezentują swoją wizję miast przyszłości i rozwiązań jakie będą nam towarzyszyły w życiu codziennym.

Pawilon Przyszłości będzie gościł w Warszawie przez 3 dni. 21 maja nastąpi oficjalna inauguracja wystawy. Drugi dzień poświęcony będzie rozwiązaniom dla biznesu. Zaproszeni uczestnicy wezmą udział w panelach dyskusyjnych na temat trendów w nowych technologiach, wykorzystaniu ich w różnych sektorach oraz rozwiązaniach ułatwiających prowadzenie biznesu i życie codzienne.

Wydarzenie w Warszawie organizowane jest ramach cyklu spotkań, podczas których portugalscy przedsiębiorcy prezentują rewolucyjne technologie oraz nawiązują współpracę z firmami na całym świecie. Pawilon Przyszłości do tej pory odwiedził już Lizbonę i Madryt, a kolejne zostaną zorganizowane w Sao Paulo, Rio de Janeiro, Luandzie, Maputo, Makau i Berlinie.

W czasie wystawy będzie można zobaczyć m.in..:

  • Fraunhofer – Portugalski Instytut Badawczy

Prezentowane rozwiązania: specjalistyczna aplikacja pozwalająca za pomocą smartfona na monitorowanie zmian skórnych w celu szybkiego wykrywania czerniaka; system pozwalający na wykrywanie malarii w próbkach krwi za pomocą smartfona.

http://www.fraunhofer.pt/en/fraunhofer_aicos/projects.html

  • Azorean Aquatic Technologies

Prezentowane rozwiązania: Ziphius – pierwszy sterowany za pomocą urządzeń mobilnych wodny dron, pozwalający na zabawę w oparciu o rzeczywistość rozszerzoną i obserwowanie wodnych stworzeń.

http://myziphius.com/

  • Ydreams

Prezentowane rozwiązania: wirtualne akwarium, w którym można tworzyć i hodować wirtualne zwierzęta wodne, których rozwój zależy od zaangażowania grających. Narzędzie doskonale sprawdza się w centrach handlowych, na eventach lub w przestrzeni publicznej.

http://www.ydreams.com/products/products/product-list/detail/826

  • Famasete

Prezentowane rozwiązania: multidotykowe stoły WINGSYS charakteryzujące się wysoką wydajnością i możliwością jednoczesnego użytkowania przez wiele osób. Interaktywność, nowoczesny design i lekka konstrukcja sprawiają, że każdy event z ich wykorzystaniem zapadnie na długo w pamięci uczestników.

http://wingsys.pt/index.php/pt/produtos/mesas-interativas/mesa-ta007-detail

  • We Are Interactive

Prezentowane rozwiązania: video mapping z wykorzystaniem przestrzennej powierzchni.

http://www.weare.pt/filter/Mapping_Events/Modulo-H

  • Innovation Makers

Prezentowane rozwiązania: mobilne, bezpieczne metody płatności.

http://www.inm.pt/en/solutions/financial-solutions/