Nadchodzi kolejny składak z klapką. Tecno Phantom V Flip może zaskoczyć nas wyglądem i ceną

W ostatnim czasie przybywa składanych smartfonów z klapką. W czerwcu Motorola wypuściła Razr 40 i Razr 40 Ultra, a pod koniec lipca odbyła się premiera długo wyczekiwanego Galaxy Z Flip 5. Nowe przecieki wskazują też na rychły debiut Oppo Find N3 Flip, a teraz dowiedzieliśmy się, że na rynek zmierza też Tecno Phantom V Flip.
Tecno Phantom V Fold

Tecno Phantom V Fold

Tecno szykuje swój model z klapką. Co zaoferuje Phantom V Flip?

Chociaż składanych smartfonów przybywa, to przez swoją zaporową cenę, są one raczej mało przystępne dla zwykłego klienta. Na szczęście niektórzy producenci starają się oferować tańsze modele i jednym z nich jest z pewnością Tecno Phantom V Fold debiutujący na początku tego roku. Nie można powiedzieć, iż jest on tani, ale należy do tych najtańszych. Również Motorola zdecydowała się na wypuszczenie Razr 40, modelu z klapką w bardziej atrakcyjnej cenie niż model Ultra. Nowe doniesienia wskazują, że wkrótce doczekamy się kolejnego „taniego” składaka, tym razem od Tecno. Phantom V Flip będzie jednak wyróżniać się nie tylko niższą ceną, ale również wyglądem oraz naprawdę interesującą specyfikacją.

Debiutujące w ostatnim czasie składaki z klapką wyglądają dość podobnie. Producenci dążą do coraz większych ekranów zewnętrznych, więc ich umiejscowienie i kształt raczej nie pozostawia wielkiego pola do popisu. Motorola w Razr 40 Ultra zajęła po prostu praktycznie całą połowę plecków, umieszczając nawet aparaty w otworach w ekranie. Samsung postawił natomiast na kształt folderu, natomiast Oppo – na pionowy panel i aparaty ułożone pionowo obok. To się praktycznie nie zmieni w kolejnej generacji, poza (jak wynika z przecieków) okrągłą wyspą aparatu, idąc tym razem w kierunku wytyczonym przez Vivo X Fold, choć nadal z pionowym ekranem.

Tymczasem nadchodzący Tecno Phantom V Flip postawi na zupełnie inny design – okrągły ekran otoczony sensorami aparatu. Okrągły wyświetlacz zewnętrzny nie jest wielką nowością, bo widzieliśmy go już w Huawei P50 Pocket. W tym jednak przypadku producent zdecydował się na dwa okręgi – w jednym znalazły się aparaty, a pod nim ekran. Dzięki temu urządzenie wyglądało podobnie do pozostałych modeli z serii P50. W przypadku Tecno design będzie więc zupełnie inny, dzięki czemu smartfon zdecydowanie będzie wyróżniał się na tle konkurencji. Jego konstrukcja będzie też nawiązywać do V Fold, by zachować spójność między modelami.

Co prawda w przypadku takiego okrągłego wyświetlacza (podobno o przekątnej 1,32”) nie ma mowy o takiej funkcjonalności, jak u najnowszych modeli z klapką, ale może być idealny do interfejsu podobnego do tego, znanego ze smartwatchy. Podstawowe funkcjonalności, dostęp do widżetów, powiadomień i podglądu aparatu. To może się sprawdzić, zwłaszcza gdy cena będzie odpowiednio niższa.

Przecieki ujawniają nam też szczegóły pozostałej specyfikacji. Wspomina się o 6,9-calowym ekranie wewnętrznym z 32-megapikselowym aparatem do selfie. Tylna konfiguracja ma natomiast obejmować 64-megapikselowy aparat główny oraz 12-megapikselowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym. Za napędzanie urządzenia odpowie chipset Dimensity 8050 w połączeniu z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej.  Tym, co prócz wyglądu, będzie wyróżniało Tecno Phantom V Flip, ma być akumulator, bo wedle plotek będzie on miał pojemność 3900 lub 4000 mAh, ale nic nie wiadomo o obsługiwanym ładowaniu.

Tecno Phantom V Flip powinien zadebiutować w październiku w trzech kolorach – czarnym, białym i fioletowym. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że producent zdecyduje się na jego globalną dystrybucję, bo specyfikacja wskazuje raczej na model ze średniej półki, więc spodziewamy się też niższej ceny.