Telefony dla fanów technologicznych nowinek

Jeżeli mówimy o technologicznych nowinkach w telefonii, to przeważnie tylko w odniesieniu do smartfonów, które powoli stają się swoistymi centrami multimedialnymi, będącymi źródłem rozrywki, zabawy czy po prostu codziennej pracy. Przyjrzyjmy się najnowszym hitom, które być może nie są krokami milowymi dla technologii komórkowej, ale z pewnością stanowią ciekawe udogodnienia dla użytkowników.

Czytnik linii papilarnych w iPhone 5S

Kreatorzy spod znaku jabłka starają się, by każdy nowy model iPhone’a reprezentował chociaż ułamek całkiem nowej jakości użytkowej. Nie inaczej jest z nową wersją 5S. Fani marki otrzymali do testów „bezpieczny” czytnik linii papilarnych Touch ID, mający być ciekawą formą blokowania dostępu do telefonu. Jak to zazwyczaj bywa, zabezpieczenie „nie do pokonania” zostało szybko złamane za pomocą zwykłego wydruku odcisku na folii, pokrytej przezroczystym klejem.

Filmy w jakości Ultra HD z Samsunga Galaxy Note 3

O Samsungu Galaxy Note 3 mówi się, że jest pomostem łączącym tablety z telefonami. Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na wielki, 5,7-calowy wyświetlacz. Cały smartfon jest właściwie naszpikowany nowinkami technicznymi, z których warto wymienić możliwość nagrywania filmów w jakości Ultra HD – 3840X2160 oraz sterowanie gestami, dostępne dla najpopularniejszych funkcji. Samsung Galaxy Note 3 śmiało można nazwać smartfonem XXI wieku, być może wyznaczającym przyszłe standardy dla branży.

Zdjęcia z matryc: 20 i 40 Mpx

W roku 2013 na rynku pojawiło się kilka modeli z zainstalowanymi matrycami, umożliwiającymi robienie zdjęć w rozdzielczości 20,7 Mpx: Sony Xperia Z1 (i Z2) oraz Nokia Lumia 1520. O ile rozmiar zdjęcia niekoniecznie musi mieć pokrycie w jego jakości, tak matryca z 40 Mpx musi nawet z teoretycznego punktu widzenia robić wrażenie – w taki właśnie osprzęt Nokia wyposażyła swoją multimedialną Lumię 1020, wzbogacając ją o zestaw autorskich narzędzi (np. Nokia Camera), umożliwiających operowanie wykonaną fotografią na wszelkie możliwe sposoby.

Technologia LTE

Ze względu na upowszechnienie się technologii LTE umożliwiającej szybki przesył danych, możliwe stało się korzystanie z Internetu z prędkością do 150 Mbps z poziomu smartfonów. Liderem i głównym popularyzatorem takiej usługi jest Plus, zasięg dla tej sieci to obecnie 66,7% populacji kraju. Widać poruszenie wśród producentów telefonów, bowiem coraz więcej modeli jest wyposażona w moduły LTE i z pewnością tendencja ta będzie wzrastać.