Telewizor do gier i sportu? Samsung poleca różne technologie obrazu

Rynek telewizorów stale się rozwija. Najlepszym tego przykładem jest wybór telewizora do gier i sportu. To wcale nie musi być jeden model i jedna technologia. Jak pokazuje Samsung, wybór może być o wiele większy, niż nam się wydaje.
Telewizor do gier i sportu? Samsung poleca różne technologie obrazu

Czasy, w których technologie wyświetlania obrazu pasowały do konkretnych zastosowań są dawno za nami

Jeśli sport, to koniecznie LCD, bo dynamiczny. Do filmów OLED, bo kontrast. Do gier na pewno nie OLED, bo interfejs się wypali… Czasy żonglowania technologiami w zależności od tego, co będziemy wyświetlać na telewizorze są już za nami. .

Samsung Neo QLED QN91B

Telewizory QLED, jak Neo QLED QN91B łączą w sobie kontrast i kolory panelu QLED i precyzyjne, dynamiczne podświetlenie Quantum Mini LED. Z drugiej strony mamy technologię QD OLED w modelu S95B, z samoemisyjnymi pikselami, które gwarantują głęboka czerń, bardzo dobrą biel i szeroką paletę kolorów. Potwierdzoną certyfikatem PANTONE.

W obu modelach znajdziemy wysoką częstotliwość odświeżania obrazu. W QN91B to 100 Hz, a przy mniejszych przekątnych 43/50 cali nawet 144 Hz. Do niedawna były to wartości zarezerwowane tylko dla monitorów gamingowych. Już samo to gwarantuje płynny obraz, co Samsung dodatkowo podkręca funkcją Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+. Trafiła tona również do telewizora QD OLED S95B, gdzie mamy odświeżanie obrazu na poziomie 120 Hz. Takie połączenie gwarantuje bardzo płynny obraz w grach. Nie bez powodu to właśnie na telewizorach Samsunga zadebiutowała aplikacja Xbox z dostępem do usługi Xbox Game Pass Ultimate.

Czytaj też: Telewizor i soundbar wspólnie grają, czyli Q-Symphony. Jak działa wyjątkowa technologia Samsung w soundbarze HW-Q990B i telewizorze Neo QLED QN91B

Sport rządzi się swoimi prawami. Dla Samsunga to żaden problem

Samsung QD OLED S95B

Nieco paradoksem naszych czasów, w których coraz więcej treści pochodzi z Internetu i platform VOD jest fakt, że najlepszą jakość transmisji sportowych znajdziemy w telewizji naziemnej. To efekt wdrożenia standardu DVB-T2. Docelowo znajdziemy w niej materiały w rozdzielczości 4K, które testowo możemy oglądać podczas trwających Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Aby móc odbierać odpowiedni sygnał potrzebujemy telewizora z kompatybilnym dekoderem. Taki znajdziemy we wszystkich telewizorach Samsunga z lat 2018 – 2022 oraz wybranych seriach z lat wcześniejszych.

Choć najlepszą jakość mamy w telewizji naziemnej, to pod względem różnorodności transmisji królują internetowe serwisy sportowe. Do nich najlepszy dostęp uzyskamy korzystając z aplikacji. Tutaj do gry wchodzą funkcje Smart TV modeli QN91B i S95B. Oferują one kilkadziesiąt aplikacji sportowych, na czele z najpopularniejszymi jak TVP Sport, czy Eleven Sports. Jedyne czego potrzebujemy do oglądania to dostęp do Internetu.

Samsung Neo QLED QN91B

W odbiorze sportowych wydarzeń pomocą specjalne funkcje, które są dostępne w telewizorach. Transmisje często oglądamy w większym gronie, a dzięki Ultra Szerokiemu Kątowi Widzenia nikt z oglądających nie poczuje się pokrzywdzony. Bez względu na to, pod jakim kątem spojrzymy na ekran, będziemy mieć bardzo dobrą widoczność. Podobnie w przypadku aktualnej pory dnia, o co dba Powłoka Antyrefleksyjna. Nawet w słoneczny dzień obraz pozostanie czytelny i wyraźny. Z kolei Trym Komfort dla Oczu zadba o to, żebyśmy nawet po wielogodzinnym seansie nie odczuwali zmęczenia wzroku.

Rozwój rynku telewizorów idzie w bardzo ciekawym kierunku. W pewnym sensie historia zatacza koło. Tak jak kiedyś, nie musimy już zastanawiać się, jaką technologię wyświetlania obrazu wybrać. Tyle tylko, że 30 lat temu nie musieliśmy tego robić, bo do wyboru była tylko jedna. Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że której technologii nie wybierzemy, będziemy zadowoleni z finalnego obrazu.

Lokowanie produktu