Poznajcie dr. Moose’a. Ten labrador właśnie dostał honorowy doktorat

Jednym ze studentów rocznika 2020 uczelni Virginia Tech jest pracownik miejscowej poradni zdrowia psychicznego, 8-letni Moose. Uczestnik 7,5 tys. sesji terapeutycznych po 6 latach pomagania ludziom dostał od nich honorowy doktorat wydziału medycyny weterynaryjnej.
Poznajcie dr. Moose’a. Ten labrador właśnie dostał honorowy doktorat

Jego prawnym opiekunem jest Trent Davis, koordynator zwierzęcej terapii na uczelni VT i licencjonowany terapeuta. Z radością przyjął informację od dziekana, że Moose dołączy do świętujących ukończenie nauki na uczelni z prestiżowym tytułem naukowym i dużym zapasem psich smakołyków. 

– Moose będzie miał dyplom i wszystko co się z nim łączy. Może poza pracą. W końcu to pies i o pracę ciężko mu się ubiegać. Ale jestem pewien, że byłby z niego świetny weterynarz – przekonuje opiekun labradora retrievera.

Podpis: Virginia Tech

Dobre wiadomości pojawiły się w trudnym dla 8-letniego (ok. 64 lata w ludzkich latach) psa. W lutym, tydzień przed urodzinami, zdiagnozowano u niego raka prostaty. Czworonóg bardzo szybko rozpoczął chemioterapię, bo ten rodzaj raka – ze względu na umiejscowienie prostaty wobec pęcherza – może u psów postępować tragicznie szybko. Na początku maja mógł wrócić do domu.

Moose jest jednym z czterech psów terapeutycznych w działającej na terenie uczelni poradni Cook Counseling Center. Według Trenta Davisa ludzie w obecności psa bardzo szybko otwierają się, pieszcząc czworonoga potrafią dzielić się z terapeutą swoimi osobistymi tragediami.

– Gdy nasi pacjenci miewają z innymi ludźmi złe doświadczenia, psy stają się dla nich bezpiecznymi towarzyszami. Wiedzą, że one nie będą ich osądzać – wyjaśnia terapeuta od 10 lat pomagający studentom i wykładowcom z ich stanami lękowymi czy nałogami.

Warto wspomnieć, dodaje Davis, że Moose jest szczególnie popularny wśród studentów weterynarii. – Ludzie wykonujący tę profesję są obarczeni szczególnie wieloma problemami emocjonalnymi, odnotowuje się wśród nich szczególnie duży odsetek samobójstw. Moose wielu z nich pomógł i teraz uczelnia nagradza go za to – tłumaczy opiekun psa.

Podpis: Virginia Tech

 

 

 

 

Więcej:doktoratpsy