To już pewne. Rozmiar ma znaczenie

Rozmiar penisa ma znaczenie szczególnie u wysokich mężczyzn i tych, których sylwetka przypomina literę V – pokazują badania australijskich naukowców.

Po latach spekulacji naukowcy pochylili się nad kwestią, która nurtuje większość mężczyzn i odkryli, że dla kobiet rozmiar penisa wyraźnie wpływa na męską atrakcyjność i jest tak samo ważny jak choćby wzrost.

Wyniki badań, w których grupa kobiet oceniała męską atrakcyjność na podstawie serii generowanych komputerowo obrazów, zostały opublikowane nas łamach pisma „Proceedings of National Academy of Science”.

– Okazało się, że rozmiar penisa miał znaczący wpływ ocenę męskiej atrakcyjności, a mężczyźni z większymi członkami byli oceaniami jako bardziej atrakcyjni. Nasze badania zdecydowanie przeczą tezie, że rozmiar penisa nie ma znaczenia dla większości kobiet – podsumowują badacze.

Naukowcy znaleźli zależność nie tylko między wielkością penisa a wzrostem, ale także budową ciała. – Wielkość penisa liczy się bardziej u mężczyzn, którzy są wysocy lub mają umięśnioną sylwetkę, przypominającą kształtem literę V – mówi jeden z autorów badania – prof. Michael Jennions z Australian National University.

Rozmiar to jednak nie wszystko, a długość nie musi przesądzać o wyborze partnera. – Możemy być bardzo szczęśliwi także z partnerami, którzy nie są tak wysocy lub tak hojnie wyposażeni jak byśmy chcieli – uspokaja prof. Jennions.