Najgłębszy basen pływacki na świecie – powstanie w Polsce! Z przeszklonym tunelem [GALERIA]

Ma 45 metrów głębokości i jest idealnym miejscem do ćwiczeń zarówno dla profesjonalnych nurków jak i amatorów.

8 tysięcy metrów sześciennych wody, odpowiednik około 27 basenów olimpijskich – tyle właśnie ma wypełnić Deepspot w Mszczonowie. Obiekt planuje przebić Y-40 Deep Joy we włoskim Montegrotto Terme, który do tej pory dzierżył tytuł najgłębszego basenu. 

Dla kochających nurkowanie przewidziane będą tam, oprócz głębi, miejsca imitujące groty, gdzie nurkowie będą mogli ćwiczyć poruszanie się w niestandardowych przestrzeniach. Dla tych, którzy nie mają ochoty na tak głębokie zanurzenie powstanie przeszklony podwodny tunel, który pozwoli śledzić trenujących nurków w akcji.  

Fot. Deepspot/Facebook

Deepspot ma zostać otwarty w tym roku, jednak tytuł najgłębszego nie zostanie przy nim na długo. Tuż za nim w konkurencji znajduje się Blue Abyss. To obiekt właśnie budowany w Colchester, w Wielkiej Brytanii. Ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku. 

Wnętrze tunelu podwodnego na wizualizacji Deepspot. Fot. Deepspot/Facebook

Nie wiemy, czy to efekt globalnego ocieplenia i przygotowywanie się na to, że oceany nas prawdopodobnie zaleją po roztopieniu się lodowców, jednak rozrywki podwodne rozwijają się bardzo sprawnie. 

Jedną z głośniejszych atrakcji od początku tego roku jest podwodna restauracja „Under” w Norwegii. Już teraz miejsce to ma zarezerwowane stoliki na przyszłość dla około 7 tysięcy gości. Restaurację otwarto zaledwie 20 marca tego roku. Lokal pomieści naraz 40 osób w podwodnej jadalni, która ma ogromne okno pozwalające śledzić piękno oceanu. 

Wnętrze lokalu Under w Norwegii. Fot. TOR ERIK SCHRODER/AFP/East News

Źródło: Deepspot / Independent