Tysiące gier na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że masz telewizor Samsung Smart TV

Samsung znacznie powiększył ofertę gier do stremowania w chmurze. Jeszcze nigdy nie była ona tak bogata i różnorodna. Posiadacze telewizorów Samsung Smart TV mogą korzystać z trzech aplikacji: Xbox, NVIDIA GeForce Now i Utomik, które dają w sumie dostęp do blisko 2000 gier w wysokiej jakości.
Tysiące gier na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że masz telewizor Samsung Smart TV

2 000 gier czeka na graczy w Samsung Smart TV

Gry stają się coraz popularniejsze, ale z racji, że nie każdy ma w domu najnowszą konsolę czy wypasiony komputer, zainteresowanie zyskują usługi strumieniowania gier w chmurze. Dzięki nim nie trzeba się martwić, że nie możemy w coś zagrać, bo nie mamy konsoli czy odpowiedniego komputera. Jedną z najpopularniejszych usług tego typu jest aplikacja Xbox Game Pass. Daje ona dostęp do gier z biblioteki Xbox Game Pass Ultimate, które są strumieniowane od razu na ekran telewizora. By móc grać w te tytuły, wystarczy dostęp do internetu, abonament Xbox Game Pass Ultimate oraz kompatybilny kontroler od Xbox. Obecnie gracze mogą wybierać spośród około 400 tytułów. Wśród nich można znaleźć m.in. popularną grę Starfield, dzięki której można odbyć kosmiczną podróż czy też Lies of P, czyli mroczną grę fantasy, inspirowaną klasyczną historią Pinokia.

Na telewizorach Samsung Smart TV można też korzystać z GeForce NOW, usługi dającej dostęp do ponad 1600 gier, wśród których znajdziemy tak popularne tytuły, jak Fortnite czy The Lord of The Rings: Gollum. Aplikacja umożliwia streamowanie gier PC w natywnej rozdzielczości do 4K i 60 klatkach na sekundę i to bez konieczności pobrania plików, ich instalacji, łatek czy aktualizacji. Oczywiście, aby uzyskać lepsze wrażenia, w tym rozdzielczość 4K, większą liczbę klatek na sekundę, RTX ON, priorytetowy dostęp do serwerów gier NVIDIA i dłuższe, ośmiogodzinne sesje wymagane jest członkostwo premium w usłudze GeForce NOW. Trzecia aplikacja dostępna na telewizorach Samsung Smart TV to Utomik. Tutaj katalog nie jest aż tak duży, bo to około 300 gier, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, bo Utomik pozwala na dostęp np. do popularnej serii Saints Row, a biblioteka stale się zmienia, więc warto co jakiś czas tam zaglądać.

Ci, którzy lubią też oglądać gamingowe zmagania innych, będą mogli korzystać z aplikacji Twitch bezpośrednio na swoich telewizorach Samsung Smart TV z lat 2018-2023. Dzięki rozwiązaniu Samsung Knox wszelkie strumieniowanie jest całkowicie bezpieczne. Jak podkreśla producent:

Ta platforma to sprawdzone rozwiązanie, certyfikowane i wykorzystywane przez różne agencje rządowe, jednostki certyfikujące oraz zewnętrznych dostawców zabezpieczeń. Od chwili włączenia telewizora przez użytkownika, chroni jego urządzenie i usługi – zapewnia bezpieczeństwo na urządzeniach Smart TV marki Samsung oraz na platformach i serwisach internetowych, włączając wszelkie aplikacje do strumieniowania gier. Regularne aktualizacje oprogramowania dodatkowo wzmacniają ochronę telewizora przed niebezpiecznymi atakami.

Nie można zapominać, że do czerpania pełnej satysfakcji z grania w chmurze czy strumieniowego przesyłania materiałów wideo potrzebny jest odpowiedni telewizor, który dostarczy niesamowitych wrażeń, pozwoli zbudować skuteczną przewagę nad wirtualnym przeciwnikiem czy też spokojnie śledzić na żywo transmisję e-sportowe. Samsung poleca tutaj modele Neo QLED, takie jak QN92C i QN85C, które oferują intensywne szczegóły i kontrast w każdym fragmencie obrazu, dzięki precyzyjnej kontroli podświetlenia Quantum Mini LED. Zapewniają też szereg udogodnień dla graczy, np. niski input lag czy niesamowita prędkość działania. W mniejszych modelach QN92C: 43” i 50” zastosowano częstotliwość odświeżania 144 razy na sekundę, przy zachowaniu rozdzielczości 4K. Warto też wspomnieć, że udoskonalony Panel Gracza 3.0 pozwala na szybki dostęp do różnych ustawień, takich jak sprawdzenie liczby klatek na sekundę (FPS) i to bez konieczności opuszczania gry.