Ubezpieczenie dla osób do 85. roku życia? To możliwe

Chociaż nie można przewidzieć i zapobiec nieoczekiwanym zdarzeniom losowym, można zabezpieczyć się finansowo przed ich skutkami. Jednak w młodym wieku rzadko kto myśli o ubezpieczeniach na życie, zaś osobom starszym takie ubezpieczenia nie są chętnie przyznawane. Istnieją jednak ubezpieczyciele, którzy oferują atrakcyjne ubezpieczenia na życie dla seniorów.

Skończyłeś 70 lat? Możesz mieć problem z ubezpieczeniem

Mimo że rynek ubezpieczeń na życie jest dość obszerny, przeglądając poszczególne oferty, można dojść do jednego wniosku – osoby po 70. roku życia mogą mieć problem z wykupieniem ubezpieczenia. Propozycje towarzystw ubezpieczeniowych kierowane są przede wszystkim do osób, których wiek nie przekracza 60-65 lat. Na palcach jednej ręki można policzyć oferty skierowane dla seniorów. Przykładowo Generali oferuje ubezpieczenie na życie dla osób pomiędzy 50. a 75. rokiem życia. Ciężko jest jednak znaleźć polisę, która będzie obejmowała seniorów do 85. roku życia – takie ubezpieczenie proponuje 4 Life Direct.

Jak ubezpieczyć seniora?

Z ubezpieczeniem osób starszych jest jeszcze ten problem, że zwykle towarzystwa ubezpieczeniowe nie mają dla nich korzystnych warunków. W większości przypadków suma ubezpieczenia oscyluje w graniach 1000-6000 zł (tak było m.in. w ofercie AXA). Nie da się ukryć, że to niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że w polisach dla osób młodszych suma ubezpieczenia wynosi najczęściej 100 000-200 000 zł.

Poszukując polisy, warto zwrócić uwagę na bezterminowe ubezpieczenie na życie dedykowane osobom do 85. roku życia. Firmy ubezpieczeniowe oferujące taką ochronę ubezpieczeniową zapewniają akceptację wszystkich wniosków zgodnych z formalnymi wymogami, nie wymagając przy tym badań lekarskich. Dla każdego seniora można przygotować indywidualną ofertę, w której wysokość składek będzie zależeć od możliwości finansowych oraz ustalonej sumy ubezpieczenia – od 1000 do 100 000 zł. Niektóre bezterminowe polisy na życie posiadają także opcję sumy ubezpieczenia na skutek nieszczęśliwego wypadku. W razie śmierci rodzina ubezpieczonego otrzyma podwójną kwotę świadczenia, np. 30 000 zł, gdy wybrana suma ubezpieczenia wynosiła 15 000 zł. Warto sprawdzić, które firmy ubezpieczeniowe udostępniają taki wariant.

By wybrać najlepszą propozycję, warto dokładnie przeanalizować oferty co najmniej kilku firm ubezpieczeniowych, np. Generali, Aviva, 4 Life Direct. Opinie na temat konkretnych polis pomogą podjąć właściwą decyzję w zakresie finansowego zabezpieczenia przyszłości.