Vienio i Filip Springer ruszają w miasto z kanałem National Geographic #jesttyledoodkrycia

Czy w miejskiej dżungli, gęstej od inżynieryjnych cudów, jest jeszcze coś do odkrycia? I czym jest flanering? Do uprawiania sztuki gubienia się w mieście i odkrywania go po swojemu, zachęca kanał National Geographic w nowym cyklu programów o miastach oraz kolejnej odsłonie kampanii #jesttyledoodkrycia. Tym razem w drogę z National Geographic rusza duet niezwykłych odkrywców – Vienio i Filip Springer – którzy odwiedzą m.in. Tarnów i Bytom, by odkryć i udokumentować nieznane oblicza tych miast.

O tym, jak wiele sekretów mogą skrywać nawet najsłynniejsze metropolie, widzowie National Geographic przekonają się w nowym cyklu programów o miastach. Od 22 września w każdą środę i czwartek od godz. 21.00 na kanale oglądać można premierowe serie „Mistrzowska Architektura” oraz „Pomysł na miasto”, które zabierają widzów w niezwykłą wyprawę m.in. przez ulice Sydney, Neapolu czy Seatle.

Wraz z nowym cyklem programów rusza też kolejna, miejska edycja akcji #jesttyledoodkrycia. Tym razem na poszukiwanie nieoczywistych atrakcji wyruszą dwaj niepowtarzalni w swoim stylu odkrywcy – Filip Springer i Vienio. Fotograf i raper słyną z umiejętności doświadczania miast po swojemu, wyznaczania własnych ścieżek i oryginalnego spojrzenia na życie ulicy. W ramach akcji #jesttyledoodkrycia wraz z National Geographic odwiedzą 4 polskie miasta i przybliżą pojęcie flanerowania.

Flanerowanie oznacza swobodne spacerowanie, zbaczanie ze znanych ścieżek po to, by dostrzec nieznane oblicze miasta. Więc jeśli na wakacjach lub nawet w drodze z pracy zdarza Ci się celowo błądzić między uliczkami, by po prostu porozglądać się dookoła oznacza to, że sztuka flanerowania nie jest Ci obca!

„Hip hop bierze inspiracje z ulicy, a ulica jest częścią miasta. Odkąd pamiętam bujam się po mieście – jak się okazuje można to też nazwać flanerowaniem. Miasto to dla mnie po prostu naturalne środowisko. Wiem, że Filip Springer również ma duszę flanera, dlatego tym bardziej jestem ciekaw, co zwróci jego, a co moją uwagę.”  – przyznaje Vienio.

„Pisanie o mieście i fotografowanie go oznacza konieczność zejścia z utartych ścieżek. Przez aparat widzi się więcej i inaczej. Przemierzając miasto na piechotę widzi się dokładniej.  Flanerowanie  czasem oznacza poddanie się intuicji. Ale flanerować można podążając szlakiem jakiegoś abstrakcyjnego klucza – można iść szukając określonego koloru, stylu architektonicznego, można skręcać tylko w prawo i w ten sposób zataczać koła wokół punktu wyjścia. Najważniejsze jest, żeby się w tym wszystkim nie spieszyć, dać sobie czas by stanąć i popatrzeć. Wtedy rzeczy zaczynają się dziać same.” – tłumaczy Filip Springer.

W ramach miejskiej odsłony akcji #jesttyledoodkrycia Vienio i Filip Springer wykonają dokumentację zdjęciową z Bytomia, Tarnowa, Warszawy oraz jednego miasta wskazanego przez fanów. Relacje  z ich miejskich eskapad śledzić można na ich instagramowych profilach, a zdjęcia odkryć publikowane będą na stronie jesttyledoodkrycia.pl. Dla widzów, którzy chcą być zawsze na bieżąco z odkrywaniem – polecamy profil National Geographic https://www.facebook.com/ngcpl.

National Geographic skłania widzów, by dowiedzieli się więcej. Poprzez pasjonujące dokumenty i reportaże oraz programy rozrywkowe wzbogaca naszą wiedzę o otaczającym świecie. National Geographic angażuje i stawia wyzwania, by poznać głębiej, na nowo. Dzięki współpracy z Towarzystwem National Geographic, znanymi na całym świecie badaczami oraz fotografowani, nasze programy są interesujące, wiarygodne, pokazują zapierające dech w piersiach ujęcia i pozostają na długo w pamięci. National Geographic oferuje dostęp do unikalnych ludzi, miejsc i zdarzeń na całym świecie. Pokazuje i przybliża świat poprzez programy dotyczące różnych dziedzin naszego życia: naukę i technikę, historię oraz psychologię. Programy na antenie National Geographic to mądra, oparta na faktach rozrywka. Pokazujemy prawdziwe historie, wielkie przedsięwzięcia i wyjątkowe odkrycia. 

Więcej informacji na witrynie: www.natgeotv.com/pl

Wszystkich fanów odkrywania kanał National Geographic zaprasza na wyprawę w miasto – wyjątkowe premiery “Mistrzowska Architektura” oraz “Pomysł na miasto”, w środy i czwartki od 21:00