W Poznaniu stanie Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Wystawa zlokalizowana w nowoczesnej instalacji kontenerowej, stanie w centrum Poznania 27 grudnia i będzie otwarta dla zwiedzających do końca stycznia 2014 roku.

Muzeum połączy innowacyjną technologię oraz multimedia z archiwalnymi materiałami. Stare zdjęcia, charakterystyczne elementy scenograficzne, rekwizyty z Powstania Wielkopolskiego, materiały filmowe i dźwiękowe zaprezentujemy w nowoczesny, interaktywny i sugestywny sposób.

– Celem tej interaktywnej instalacji będzie atrakcyjne ukazanie najważniejszych zjawisk i wątków oraz skłonienie odbiorców do dalszego poszukiwania informacji na ten temat – dodaje profesor Zbigniew Pilarczyk, konsultant merytoryczny przedsięwzięcia.

PAMIĄTKI

Ważnym elementem projektu będzie prezentacja pamiątek rodzinnych, które do tej pory pozostawały jedynie w prywatnych rękach. Nowoczesna technologia pozwoli zeskanować takie obiekty, a następnie zaprezentować je w formie cyfrowej, tak, aby oryginały z powrotem mogły wrócić do ich właścicieli.

– Marzę, by pewnego dnia zeskanować wszystkie pamiątki z Powstania Wielkopolskiego, zarówno te, które są własnością instytucji, jak i te, które przechowywane są w rękach prywatnych, i zgromadzić je w jednym miejscu, tworząc w ten sposób Wirtualne Muzeum Powstania Wielkopolskiego – mówi Agnieszka Wiśniewska, prezes Fundacji Wielkopolska Brand.

Osoby, które posiadają pamiątki z tego okresu i chciałby je zaprezentować w Muzeum proszone są o kontakt mailowy pod adresem: [email protected] lub telefoniczny pod numerem tel. 791 062 515.

ZWIEDZANIE

  • 27.12.2013-31.01.2014
  • wstęp bezpłatny
  • Zwiedzanie grupowe – konieczność rezerwacji miejsc: [email protected], tel. 791 062 515
  • Weekendy – rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem, informacje: www.wielkopolskabrand.com