„W samym sercu morza”: historia, która wydarzyła się naprawdę

„W samym sercu morza” to niesamowita powieść o katastrofie statku wielorybniczego Essex, który w XIX wieku zatonął wskutek zderzenia z ogromnym wielorybem.

W grudniu do kin trafi film w wersji 3D o tym samym tytule. Gwarantowane świetne efekty specjalne i doborowa obsada – na ekranie pojawią się m.in. Chris Hemsworth, Brendan Gleeson czy Benjamin Walker.

Książka która przeszywa cię na wskroś. Philbrick stworzył niesamowity thriller z wiekowej opowieści. Skrupulatnie trzyma się faktów i elokwentnie napisana. Meville (autor Moby Dicka) byłby dumny.  

The New York Times

Fasycnująca… Jedna z najlepszych opowieści przygodowych  w historii kraju.

The Wall Street Journal

Urzekająca.

Time

O książce

Dwudziestego listopada 1820 roku statek wielorybniczy Essex zostaje staranowany przez ogromnego kaszalota. Dwudziestoosobowa załoga wyrusza trzema szalupami ku brzegom Ameryki Południowej. Czeka ich cztery i pół tysiąca mil żeglugi po bezkresnym oceanie. W ciągu najbliższych trzech miesięcy przekonają się, do czego może posunąć się człowiek  walczący z morzem, gdy widzi, jak jego towarzysze, jeden po drugim, giną z pragnienia, głodu, chorób i przerażenia.

Katastrofa statku wielorybniczego Essex stała się wydarzeniem tak legendarnym, jak niemal sto lat później katastrofa Titanica. Była inspiracją dla Hermana Melville’a do napisania kulminacyjnej sceny w słynnej powieści Moby Dick.

O autorze

Nathaniel Philbrick to amerykański pisarz i żeglarz. Po wieloletniej współpracy z magazynem Sailing World poświęconym żeglarstwu, napisał kilka książek poruszających tę tematykę m.in. The Passionate Sailor, Second Wind i Yaahting: A Parody. Wiele jego powieści, a wśród nich W samym sercu morza, Sea of glory czy The last stand znalazło się na liście bestsellerów New York Timesa.

Tytuł: W samym sercu morza

Tytuł oryginału: In the heart of the sea

Autor: Nathaniel Philbrick

Gatunek: non fiction

ISBN: 978-83-276-1680-7

Informacje o premierach wydawnictwa HarperCollins i konkursy z książkami znajdziesz na profilu na Facebooku: www.facebook.com/HarperCollinsPolska