Wakacyjne gadżety dla fanów techniki

Jesteś maniakiem nowych technologii i uwielbiasz aktywność na świeżym powietrzu? Sprawdź nasze propozycje wakacyjnych gadżetów, które zwiększą bezpieczeństwo Twoich letnich rozrywek w każdym miejscu!

Rozpoczął się sezon dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Wakacje i sport to doskonałe połączenie, ale z nowoczesnym gadżetem zabawa jest jeszcze lepsza. Wybraliśmy trzy najpopularniejsze letnie pasje i dobraliśmy do nich sprzęt, z którym zyskują całkowicie nowe oblicze.

Kamera dla surfera

Dla amatorów prucia fal nie ma nic lepszego niż woda, żagiel i deska. Czy na pewno? Teraz do tego zestawu dołączają kamery sportowe. Hit ostatnich miesięcy sprawdza się idealnie, gdy emocje towarzyszące zabawie chcemy zachować na dłużej.

Kamerkę wystarczy zamontować na przykład na kasku i już można ruszać w morze – mówi Krzysztof Rydlak, ekspert ds. produktów Spy Shop. – Urządzenia takie, jak popularny i niedrogi HAT10 HD 720P, są w pełni wodoszczelne, wygodne i łatwe w obsłudze. Dzięki mocowaniom dołączonym do zestawu dają pewność, że zawsze pozostaną na swoim miejscu.

Wysoka rozdzielczość (HD 720p) oraz obsługa kart microSD i SDHC powinny przekonać tych, którzy szukają najnowocześniejszych rozwiązań za przystępną cenę.

Na malownicze trasy

Rejestrator trasy to gadżet dobrze znany zapalonym kierowcom. Sprawdzi się też w przypadku wakacyjnych wyjazdów. Urządzenie jest idealne, gdy chcemy sprawić sobie wyjątkową pamiątkę z podróży lub po prostu lubimy samochodowe wycieczki. Samochodowa kamerka pomoże także w nagłych sytuacjach, gdy przyda się filmik obrazujący drobną stłuczkę lub inne zdarzenie na drodze.

Wybierajmy urządzenia posiadające czujniki wstrząsów, które zablokują nadpisanie fragmentu filmu w czasie którego mógł nastąpić wypadek oraz moduł GPS do dokładnej lokalizacji położenia pojazdu – dodaje Krzysztof Rydlak. – To da nam pewność, że nagranie nie ulegnie przypadkowego skasowaniu, a dane z trasy będziemy mogli nanieść na mapy Google
i zsynchronizować je z filmem.

Dla piechurów

Kolejna nowinka zainteresuje amatorów długich wędrówek. Lokalizator GPS to niewielkie urządzenie, które warto mieć przy sobie, gdy podróżujemy przez góry lub odludne tereny.

GL200 to profesjonalny, wodoodporny lokalizator GPS zapewniający bezpieczeństwo
w każdych warunkach. Informuje o lokalizacji z dokładnością do 5 metrów, prędkości poruszania się osoby oraz przebytej trasie –
tłumaczy ekspert ds. produktów Spy Shop.
Komunikuje się  za pomocą sieci telefonii komórkowej, zasięg jego działania jest więc niemal globalny.

Lokalizator posiada przycisk SOS, którego naciśnięcie skutkuje wysłaniem alarmowej wiadomości z podaniem dokładnej lokalizacji. W ten sposób zagubiony turysta może błyskawicznie wezwać pomoc.

Obecne lato to prawdziwa gratka dla gadżeto-maniaków. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi mogą czerpać jeszcze więcej przyjemności ze swoich wakacyjnych pasji. Którą propozycję wybierzesz?