Najnowsza wersja watchOS miała ulepszyć Apple Watch, tymczasem je zepsuła

Pod koniec października Apple udostępnił nowe wersje swoich systemów operacyjnych, w tym watchOS 10.1, który wprowadził na pokład Apple Watch sporo ulepszeń. Niestety, przy okazji spowodował, że posiadacze zegarków giganta mają spory problem.
Najnowsza wersja watchOS miała ulepszyć Apple Watch, tymczasem je zepsuła

Apple Watch ze sporym problemem. Aktualizacja watchOS sprawia kłopoty

Wraz z najnowszą aktualizacją, udostępnioną niecałe dwa tygodnie temu, Apple wprowadził kilka istotnych nowości. Dla tegorocznych flagowców, czyli Apple Watch Series 9 i Watch Ultra 2 nadszedł długo wyczekiwany gest dwukrotnego stuknięcia, który, choć ogłoszony we wrześniu, kazał na siebie długo czekać. Zmienia on całkowicie sposób interakcji z zegarkami, dając znacznie więcej możliwości, zwłaszcza w sytuacjach, gdy mamy do dyspozycji tylko jedną rękę. Ponadto pojawiła się funkcja NameDrop, pozwalająca wymieniać się danymi kontaktowymi poprzez zbliżenie zegarka do iPhone’a z zainstalowanym systemem iOS 17 lub innego Apple Watch (Watch SE 2, Watch Series 7 i nowsze oraz Watch Ultra).

Czytaj też: Kolejne Apple Watch dostaną jeszcze więcej funkcji pomagających dbać o zdrowie

Na tym nie koniec, bo gigant z Cupertino rozwiązał też kilka problemów, takich jak nieoczekiwane wyświetlanie białej ramki zaznaczenia po wyłączeniu funkcji AssistiveTouch, brak możliwości synchronizacji listy miast w aplikacji Pogoda między iPhone’em i zegarkiem i kilka innych.

Czytaj też: Apple nakłamał i teraz ma kłopoty. Firma wypłaci wielomiliardowe odszkodowania?

Niestety, okazało się, że oprócz tego Apple’owi udało się coś zepsuć. Chodzi o szybsze rozładowywanie się baterii w urządzeniu. Jest to o tyle ciekawe, że watchOS 10.1 został wprowadzony wraz z iOS 17.1, który miał rozwiązać problem z przegrzewaniem się iPhone’ów. Tymczasem nie dość, że to nie zadziałało u wszystkich, to w dodatku ucierpiały Apple Watch. Nie wiemy dokładnie, których modeli to dotyczy, ale gigant z Cupertino przyznał się do istnienia problemu w wewnętrznej notatce udostępnionej partnerom serwisowym.

Czytaj też: Chrome na iPhone’ach staje się jeszcze lepszy. Kiedy ta nowość trafi na Androida?

Z doniesień użytkowników, którzy pisali o tym na Redditcie, forum społeczności Apple oraz na X, wynika, że problem dotyczy różnych modeli Apple Watch, w tym starszych, takich jak Apple Watch Series 5 i najnowszy Apple Watch Ultra 2. Skala usterki jest więc naprawdę spora, a na rozwiązanie zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jak podaje MacRumors, Apple powinien wydać poprawkę już niedługo, zapewne w ramach aktualizacji watchOS 10.1.1. Jeśli jednak takiej łatki się nie doczekamy, przyjdzie nam poczekać trochę dłużej, do watchOS 10.2, a ta wersja jest dopiero w fazie testów beta i jej wydania spodziewamy się na początku grudnia.