Welcome to BESPOKE AI – Samsung przestawia najnowszą linię inteligentnych urządzeń AGD

Sztuczna inteligencja wdziera się wszędzie, nawet do urządzeń AGD, czego najnowszym przejawem jest dopiero co zaprezentowana przez Samsunga linia sprzętów. Prezentacja odbyła się podczas globalnego wydarzenia pod hasłem „Welcome to BESPOKE AI”.
Welcome to BESPOKE AI – Samsung przestawia najnowszą linię inteligentnych urządzeń AGD

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2019 r. serii BESPOKE firma Samsung pokazała, w jaki sposób można dostosować urządzenia do potrzeb domu i stylu życia każdego z nas. Teraz, czyli pięć lat później, dzielimy się naszą innowacyjną wizją AI w urządzeniach, która sprawia, że jeszcze bardziej rozszerzamy koncept Bespoke. A wszystko to dzięki ogromnym możliwościom sztucznej inteligencji, wnoszącej wrażenia konsumentów na jeszcze wyższy poziom – powiedział Jong-Hee (JH) Han, Vice Chairman, CEO and Head of Device eXperience (DX) Division w Samsung Electronics.

Urządzenia Samsung Bespoke AI to kolejny rozdział w historii AGD

Podczas specjalnego wydarzenia, które w ciągu 24 godzin odbywa się w trzech miastach świata – Seulu, Paryżu i Nowym Jorku – Samsung opowiedział o swojej wizji tego, w jaki sposób inteligentne i zintegrowane ze sobą urządzenia mogą zmienić oraz ulepszyć nasze doświadczenia, to jak funkcjonuje nasz dom, a także poprawić wydajność sprzętów codziennego użytku.

Najnowsze urządzenia Samsung Bespoke AI wyposażono w moduły Fi-Fi, wewnętrzne kamery, chipy AI, kompatybilność z aplikacją SmartThings oraz ulepszone funkcjonalności, które pomogą nam stworzyć prawdziwie inteligentny dom. Kontrolować je można z poziomu nowego AI Home, czyli podłączonego 7-calowego wyświetlacza LCD, który zapewnia intuicyjny i łatwy dostęp do wszystkich naszych sprzętów. Znajdziemy tam funkcję Map View z widokiem domu w 3D, co jeszcze bardziej ułatwi zlokalizowanie podłączonych urządzeń i sterowanie nimi. Na tym ekranie włączymy klimatyzację, uruchomimy robota sprzątającego itp., a wszystko bez konieczności chodzenia do innego pomieszczenia, bo takie czynności możemy równie dobrze zrobić z Home AI na pralce czy płycie indukcyjnej.

Samsung wykorzystuje też fakt, że smartfon mamy przy sobie cały czas, dlatego dzięki funkcji Mobile Smart Connect, będziemy dostawać powiadomienia, gdy znajdziemy się blisko podłączonych urządzeń. W takim powiadomieniu znajdziemy menu szybkiego sterowania, co również zapewnia ogromną wygodę, a także znosi z nas konieczność przeszukiwania telefonu w celu znalezienie odpowiednich funkcji w aplikacji SmartThings. Warta uwagi nowością jest też opcja „Calm Onboarding” – ułatwia ona dołączenie nowego produktu do domowego ekosystemu.

Producent zadbał też o bezpieczeństwo zintegrowanych urządzeń, za co odpowiada platforma Knox Matrix. Inteligentne sprzęty siłą rzeczy zbierają więcej danych, a ta funkcja chroni wszystko to, co urządzenia zgromadziły.

Z racji, że wydarzenia odbywają się w różnych zakątkach światam różna jest też linia produktów prezentowanych podczas poszczególnych konferencji prasowych. W Seulu Samsung  dodał do ofery 14 nowych produktów, takich jak: lodówka Bespoke French Door z ekranem AI Family Hub+, lodówka hybrydowa, linia płyt indukcyjnych Bespoke Infinite, pralka i suszarka Bespoke AI Laundry Combo, robota sprzątający Bespoke Jet Bot Combo AI, odkurzacz Bespoke Jet AI,™ linia oczyszczaczy powietrza Bespoke Cube Air Infinite, 4-drzwiowa lodówka z technologią Peltiera i wiele innych.

Wszystkie te urządzenia cechują się inteligentnymi funkcjami, którymi możemy sterować z poziomu ulepszonej teraz aplikacji SmartThings. Widać, że producent dołożył wszelkich starań, by sprzęty miały jak najwięcej usprawnień i choć mnogość funkcjonalności może czasem przerażać, wszystko zaprojektowano tak, byśmy łatwo mogli tym sterować, zmieniać i dostosowywać do własnych potrzeb. Zmiany w aplikacji SmartThings pozwolą nam też na jeszcze większą oszczędność energii, bo możemy teraz planować jej zużycie, monitorować i kontrolować ilość energii pobieranej przez podłączone urządzenia. W przyszłości pojawi się też program Samsung Rewards, który przy pomocy przyznawanych specjalnych punktów, zachęci nas do oszczędzania energii. Punkty będzie można wymieniać i wykorzystywać na Samsung.com, Samsung Galaxy store i innych platformach zakupowych Samsung.