Długo wyczekiwana funkcja bezpieczeństwa trafia do WhatsAppa

Meta nie ustaje w dodawaniu coraz to nowych funkcji do swojego komunikatora WhatsApp. Ta najnowsza należy do grupy tych bardziej wyczekiwanych, a jej celem jest zapewnienie użytkownikom większej ochrony.
Długo wyczekiwana funkcja bezpieczeństwa trafia do WhatsAppa

WhatsApp pracuje obecnie nad wieloma ulepszeniami, wśród których z pewnością warto wspomnieć o możliwości edycji wysłanych wiadomości. Meta testuje też możliwość dodania wielu kont na jednym urządzeniu, co z kolei spodoba się w szczególności tym, którzy muszą korzystać też z WhatsAppa w pracy. Dzięki temu nie będą musieli nosić przy sobie dwóch smartfonów, bo wszystko zrobią z poziomu jednego urządzenia, wygodnie przełączając się pomiędzy kontami. Te opcje są jednak na razie w fazie testów i nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi do komunikatora.

WhatsApp będzie chronił użytkowników przed połączeniami spamowymi

Tymczasem ogłoszono właśnie kolejną nowość, która już jest wdrażana dla użytkowników. Chodzi o automatyczne wyciszanie połączeń przychodzących z nieznanych numerów. Można tę funkcję włączyć w sekcji Prywatność”, a następnie wchodząc w „Połączenia”. Tam znajdziemy przełącznik „Wycisz nieznanych rozmówców”. Jest to jedno z tych ulepszeń, które pomoże nam zachować większe bezpieczeństwo w komunikatorze. Funkcja pomoże bowiem „odfiltrować spam, oszustwa i połączenia od nieznanych osób w celu zwiększenia ochrony”.

Po uruchomieniu tej opcji wszystkie połączenia z nieznanych numerów (w tym alerty dźwiękowe i powiadomienia wizualne) będą wyciszane. Jeśli jednak będziemy chcieli sprawdzić, kto do nas dzwonił, zrobimy to bez problemu. Wszystkie wyciszone połączenia będą nadal wyświetlane na liście ostatnich połączeń z adnotacją „wyciszony nieznany rozmówca”. Dzięki temu, jeśli zobaczymy znajomy numer, będziemy mogli do niego oddzwonić.

Połączenia spamowe nadal są istną plagą, niezależnie od kraju, w którym mieszkamy, więc dobrze, że WhatsApp chce uchronić przed nimi swoich użytkowników.

Warto wspomnieć, że nie jest to jedyna nowość w WhatsAppie nastawiona na zwiększenie bezpieczeństwa.

Meta poinformowała, że użytkownicy komunikatora mają teraz dostęp do sekcji „Sprawdzanie prywatności”. Znajdziemy tam wszystkie ważne ustawienia prywatności, a aplikacja pomoże nam wybrać odpowiednie z nich wraz z poziomami ochrony. Nie trzeba już przełączać się pomiędzy różnymi sekcjami, bo wszystko będzie wygodne w jednym miejscu. Po wybraniu opcji „Rozpocznij sprawdzanie”, dostaniemy kilka wskazówek, jak zwiększyć bezpieczeństwo wiadomości, połączeń i danych osobowych.