Wielki Północny Ocean – część czwarta

Katarzyna Szelenbaum – utalentowana polska pisarka nagradzana w licznych konkursach literackich – przedstawia kolejny tom swego debiutanckiego cyklu fantasy o przygodach młodego chłopca, Rina.

Wielki Północny Ocean” to cykl powieści rozgrywających się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Głównym bohaterem książek jest Rin – syn grabarza, zagubiony i wielokrotnie krzywdzony przez okrutnych mieszkańców przygnębiającego świata mistrzowsko opisanego przez autorkę. Gdy Rin zaczął służbę u Dzikiego Kruka – słynnego żołnierza, mistrza fechtunku i tortur, poprzysiągł mu bezwzględne posłuszeństwo. Młody chłopiec liczył, że schowany się pod skrzydłami Kruka odkryje nareszcie swój własny cel sens i życia.

Czwarty tom pięcioksięgu serii przedstawia dalsze dzieje Rina, jego tułaczkę i lata służby u swego pana, którym zawładnęła obsesja odnalezienia legendarnego zbrodniarza. Rin w pełni poświęca się marzeniu Kruka, próbując jednocześnie odnaleźć się w gorzkim morzu ludzkości i  rozwikłać zagadkę  związaną z mroczną przeszłością mistrza.

Autorka cyklu „Wielki Północny Ocean” koncentruje się na doznaniach i przeżyciach głównego bohatera, jego relacjach z innymi ludźmi i – co najistotniejsze – jego kształtującym się sposobie odbierania świata. Na kartach fantastycznych powieści pisze o niekompletności bytu ludzkiego, o jego mentalnym i duchowym kalectwie. Dotychczas ukazały się trzy tomy cyklu: „Wielki Północny Ocean Księga I. Morze”.

„Wielki Północny Ocean. Księga IV. Bóg” ukazała się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Więcej informacji na stronie: http://www.gjksiazki.pl/.