Wielki Północny Ocean – Wszędziebądź

Katarzyna Szelenbaum – utalentowana polska pisarka nagradzana w licznych konkursach literackich – przedstawia ostatni tom swego debiutanckiego cyklu fantasy o przygodach młodego chłopca, Rina. „Wielki Północny Ocean. Księga V. Wszędziebądź” ukaże się 15 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).

„Wielki Północny Ocean” to pięciotomowa opowieść rozgrywająca się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. W finałowym tomie zatytułowanym „Wszędziebądź” dwaj główni bohaterowie – chłopiec bez przyszłości i mężczyzna ze zbyt ciężką przeszłością – docierają do kresu długiej podróży po bezkresnych morzach ciemności, bólu i udręki. Młody Rin desperacko próbuje ratować ten skrawek kosmosu, w którym mógłby na powrót zaistnieć jako Mikadejo – sługa Dzikiego Kruka. Chłopca jednak trapią niekończące się pytania i wątpliwości: czy Kruk nadal istnieje? Czy istnieje cokolwiek, za co warto walczyć aż do śmierci? Czy ten, kogo oślepił mrok, kto widział ogień wyjaławiający ziemię, może jeszcze ujrzeć błękit nieba po burzy?

Powieść koncentruje się na doznaniach i przeżyciach głównego bohatera, jego relacjach z innymi ludźmi i – co najistotniejsze – jego kształtującym się sposobie odbierania świata. Mówi o niekompletności bytu ludzkiego, o jego mentalnym i duchowym kalectwie.

 „Wszędziebądź” to ostatni, piąty tom cyklu „Wielki Północny Ocean”.

W 2013 roku nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się tomy: „Morze”, „Kosmos” , „Bóg” oraz „Los”.

Katarzyna Szelenbaum – zdobywczyni trzeciego miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim NEOpoeticoN, wyróżnienia w konkursie literackim „Totus Tuus” oraz wyróżnienia w piątej edycji konkursu „Otuleni Natchnieniem”. Jej teksty ukazały się w miesięczniku literackim „Neon” oraz w dwumiesięczniku fantastyczno-kryminalnym „Qfant”, w którym opublikowano także jeden rozdział powieści „Wielki Północny Ocean”.

Kup książkę na stronie: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,27,756,wielki-polnocny-ocean-ksiega-v-wszedziebadz.html