Wiesz, że pot nie musi mieć zapachu?

dostępne na www.zakupy.odyssei.com

Sport, to wyzwanie. Pracują mięśnie, płuca, pot się leje. I o to chodzi. Przyjemnie jest się zmęczyć. Mniej przyjemny jest zapach koszulki, butów, skarpetek…
Wiele by się dało za to, by go nie było….

Wszak przykry zapach potu to zmora!!! Nie ma to jak przystojniak kulący ramiona, aby nic się stamtąd nie wydostało… Albo kobieta, która zdejmuje płaszcz i w momencie, w którym podnosi ramiona …cały czar pryska. Niby nic takiego. Każdy może się spocić.

Sam pot nie ma zapachu, ale stwarza warunki, w których bakterie rozmnażają się. Przykry zapach pojawia się, kiedy na materiale pot miesza się z wytwarzającymi zapach bakteriami.

Przyjrzałą się temu firma Polygiene i opracowała technologię antybakteryjną, która wykorzystuje naturalne sole srebra ograniczające rozwój bakterii powodujących przykry zapach odzieży, butów i sprzętu, np. kasków, ochraniaczy. 

Polygiene nie ingeruje w naturalną florę bakteryjną skóry. Tekstylia (baza, z której zrobiona jest odzież, obuwie, akcesoria, torby, plecaki), na których zastosowano Polygiene są bezpieczne nawet w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Cząsteczki Polygiene są 100 razy większe niż nanocząsteczki i dlatego są za duże, aby przedostać się przez barierę ochronną skóry.

Co daje ta technologia antybakteryjna?

Wyobraź sobie, że kończysz trening; bieganie, fitness, squash, jazdę na rowerze, karate, jazdę na nartach. Nie czujesz się dobrze z zapachem jaki Ci towarzyszy. Bierzesz prysznic, wracasz do domu i wrzucasz wszystkie rzeczy do pralki. I tak za każdym razem gdy trenujesz.

A z Polygiene?

Bierzesz prysznic, a rzeczy pozostawiasz do wyschnięcia. I…? I nic. Nie musisz ich prać po każdym treningu. Wystarczy, że wypierzesz je wtedy, kiedy są naprawdę fizycznie zabrudzone. Czujesz się komfortowo, nawet gdybyś przybiegł  na spotkanie tyłem i na czworakach. A po całym dniu, wracasz do domu, ściągasz buty i…. i nic. Nie musisz chować stóp pod krzesło.

Rzeczy nie trzeba prać za każdym razem. Wystarczy, aby wysłchły. Wyobraź sobie, że kończysz trening, wieszasz je na wieszaku, a na drugi dzień są już świeże! Dzięki Polygiene ubrania, buty i sprzęt, np. kaski rowerowe jest dłużej przydatny, gdyż materiał nie jest niszczony przez bakterie i ciągłe pranie. 

Produkt, który do tej pory zarezerwowany był dla najlepszych marek, m.in. Polartec, Bikers, PeakPerformence, Jack Wolfskin, Salewa, jest dostępny w Polsce zarówno jako produkt detaliczny w opakowaniach 100ml i  200ml oraz jako technologia możliwa do zastosowania przez producentów odzieży i sprzętu sportowego.

Produkt SPRAY-ON

Środek chroniący każdy rodzaj odzieży przed zapachem potu, stęchlizny, grzybów, pleśni.

Można stosować na wszystkie twarde powierzchnie oraz sprzęt, który trudno prać: Kaski, rękawice, buty, ochraniacze, uchwyty, pianki etc. Wystarczy spryskać je dokładnie i poczekać do wyschnięcia.

Produkt WASH IN

Środek chroniący każdy rodzaj odzieży przed zapachem potu, stęchlizny, grzybów, pleśni.

Do stosowania na posiadanej już odzieży, bieliźnie, akcesoriach, które łatwo prać w pralce. Wystarczy dodać do procesu płukania niewielką ilość płynu. Efekt świeżości utrzymuje się do kilkunastu kolejnych prań już bez dodawania środka. 

Polygiene jest zaprojektowane tak, aby zachować świeżość przez cały dzień, codziennie.

Więcej:gadżety