Włochy: raj dla miłośników rowerów

Rowery pozwalają cieszyć się niezależnością oraz urządzać wspaniałe wyprawy. Turystyka rowerowa jest jedną z najlepszych form zwiedzania, a grono osób przemierzających świat na dwóch kółkach powiększa się z każdym rokiem. Tendencję tę dostrzegły Włochy. To właśnie one uznawane są za raj dla miłośników rowerów. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie czeka w regionie Trentino.

Ekspedycja marzeń: gdzie szukać najpiękniejszych tras?

Dzięki takim atrakcjom, jak wspaniałe szlaki rowerowe, Włochy stały się ulubionym krajem dla kolarzy z całej Europy. Najpiękniejsze trasy czekają na terenie Trentino. Ten region to kuszący cel wycieczki dla aktywnych, którzy chcą cieszyć się jazdą w wyjątkowej, górskiej scenerii. Które z tak licznych szlaków cieszą się największym uznaniem? Dla doświadczonych rowerzystów wielkim wyzwaniem jest Expert circuit. Liczy on ponad 170 km długości. W czasie jazdy górskimi ścieżkami trzeba się zmierzyć z licznymi podjazdami oraz stromymi zjazdami. Mniej zaawansowanym amatorom kolarstwa górskiego poleca się jednak Country trail. To dość łatwa trasa, dzięki której początkujący kolarze mogą bez obaw odkrywać piękno Trentino. Latemar & Lusia Tour to z kolei trasa, która pozwala na odbycie jednodniowej i wyjątkowo atrakcyjnej wycieczki. W jej trakcie można podziwiać jeziora oraz cieszyć się pięknem lasów. Na tym szlaku każdy może się przekonać, że Dolomity, podziwiane z rowerowego siodełka, mają swój niepowtarzalny urok.

W poszukiwaniu odpoczynku

Trentino sprzyja i tym, którzy chcą skorzystać z możliwości biernego wypoczynku. Po rowerowych wojażach, relaks na plaży lub skorzystanie z oferty ośrodków sportów wodnych mogą się okazać atrakcyjną odmianą. Nad jeziorami Trentino nie brak przecież ofert, dzięki którym wczasy dla aktywnych staną się jeszcze ciekawsze. Jezioro Garda przyciąga możliwością żeglowania, choć kajaki oraz narty wodne są równie kuszącą propozycją. Jeziora Levico może z kolei się poszczycić wspaniałymi kąpieliskami oraz wyjątkowym otoczeniem. I tu rowerzyści mogą liczyć na świetne warunki do odpoczynku i bliskość ciekawych terenów rowerowych. Kuszą też inne jeziora, których na terenie Trentino jest prawie trzysta. Każde z nich ma swój urok, każde z nich sprzyja aktywnym. Otoczone górami akweny i leżące nad ich brzegami letniska przyciągają i miłośników sportów wodnych, i rowerzystów.

Dla aktywnych osób, które decydują się odwiedzić Włochy, wycieczka rowerowa po najpiękniejszych zakątkach Trentino może się okazać spełnieniem marzeń. Wspaniała przyroda i unikalne krajobrazy sprawiają, że taka ekspedycja na długo pozostanie w pamięci każdego podróżnika. Malownicze jeziora i potężne szczyty Dolomitów tworzą tu wyjątkową scenerię, a świetna infrastruktura staje się kolejną zachętą do urządzania rowerowych wypraw właśnie w tej części świata.