Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym smartfonie HTC One M8

HTC to jeden z najbardziej popularnych producentów telefonów komórkowych. Każdy nowy aparat opracowany przez tego tajwańskiego giganta, jest na rynku witany z dużym entuzjazmem. Nie inaczej było w przypadku najnowszego modelu – HTC One M8, który światło dzienne ujrzał 25 marca 2014 roku.

Od dnia premiery do 8 kwietnia sieć Play posiadała w Polsce wyłączność operatorską na dystrybucję telefonu. Obecnie znajduje się on również w ofercie T-Mobile oraz Plus, jednak wyłącznie dla klientów biznesowych. Operator Orange także zamierza niebawem wprowadzić dziecko koncernu HTC do swojego asortymentu. Uruchomienie sprzedaży jest planowane na przełom kwietnia i maja. Pozostaje więc postawić pytanie, czy HTC One M8 jest spełnieniem nadziei osób, które niecierpliwie oczekiwały jego debiutu? Jak wypada w porównaniu do poprzedniego modelu marki?

Aparat modelu HTC One M8

Podstawową różnicą pomiędzy HTC One M8 a aparatem poprzedniego modelu jest zastosowanie podwójnego obiektywu. Dzięki temu, użytkownik może zdecydować się na wyostrzenie określonego elementu wykonanej fotografii (UFocus) lub nakładać efekty warstwowo (Foregrounder}. Model jest przystosowany do wykonywania zdjęć po zmroku, ponieważ został wyposażony w UltraPixele 2 µm. Pomocna okazuje się również dioda doświetlająca (posiada ją także iPhone 5s), która emituje światło zimne oraz ciepłe. Najważniejszym zadaniem drugiego obiektywu, umieszczonego z tyłu obudowy, jest dbałość o głębię obrazu. Wszyscy wielbiciele tak zwanych „selfie” będą usatysfakcjonowani, ponieważ HTC One M8 posiada przedni aparat. Co ciekawe, wykorzystana rozdzielczość (5 Mpx) jest wyższa niż w przypadku głównego aparatu tego modelu (4 Mpx). Samo użytkowanie aparatu telefonu jest bardzo wygodne ze względu na klarowny interfejs. Użytkownik ponadto może nagrywać klipy Zoe oraz wykonywać zdjęcia panoramiczne. Oczywiście poza tym HTC One M8 umożliwia nagrywanie filmów Full HD i posiada standardowe już dzisiaj opcje wykrywania twarzy i uśmiechu.

Co wyróżnia HTC One M8?

HTC zadbało, by telefon miał mocną, metalową obudowę, w 90% wykonaną z aluminium. Co więcej, model został wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomma. W odróżnieniu od ubiegłorocznego HTC One, najnowszy model posiada slot, który jest przeznaczony dla kart SD. Dzięki temu użytkownik maksymalnie może uzyskać aż 128 GB pamięci. Z całą pewnością na uwagę zasługuje również obsługa gestów, czyli Motion Launch. W czasie premiery, HTC zdecydowało się na zaskoczenie swoich fanów interesującymi obudowami, które mają przede wszystkim pełnić funkcje ochronne. HTC One M8 można wyposażyć w obudowy Dot View, które wyświetlają najważniejsze dla potencjalnego użytkownika informacje, takie jak liczba połączeń, godzina, a nawet aktualna pogoda.

Koszty zakupu aparatu

Cena HTC One M8 różni się w zależności od kraju dystrybucji. HTC oferuje bezpośrednią sprzedaż modelu na terenie Stanów Zjednoczonych, koszt to 649 USD. Dostępny jest on również w asortymencie operatorów komórkowych (Sprint, ST&T, Verizon, T – Mobile). Wówczas koszt jest uzależniony od wybranej oferty. Na adaptację modelu zdecydowało się Google. W propozycji firmy kosztuje on 699 USD. Ceny HTC One M8 w Polsce różnią się wśród operatorów. Czynnikiem decydującym jest wysokość abonamentu. W wolnej sprzedaży za telefon trzeba zapłacić, na przykład w sklepie internetowym RTV Euro AGD, 2 749 zł.