Wybielanie penisa – moda w chirurgii plastycznej z Tajlandii. Jest też taka usługa dla kobiet

Trendy w medycynie estetycznej potrafią zaskoczyć. Niektóre z nich są prawdziwym testem dla wyobraźni – wpadlibyście na taki pomysł?

Wybielanie skóry w Azji nie jest niczym nowym, to niestety spadek po kolonializmie. Ciemniejsza skóra wciąż jest tam kojarzona z ubóstwem, fizyczną i gorzej płatną pracą. Nawet dziś niektóre firmy nie wahają się w Tajlandii umieszczać w reklamach treści jawnie rasistowskich. Przykładem może być reklama kremu wybielającego skórę. Jego producent przy miejscach siedzących w autobusach przykleił plakaty z napisem “tylko dla białych”. Coraz częściej jednak tego typu treści natrafiają na silny opór.

Jednak ostatnio nawet tam szybki rozgłos zyskało ogłoszenie jednej z klinik medycyny estetycznej, która reklamowała usługę wybielania penisa. Tajlandzkie Ministerstwo zdrowia zareagowało równie szybko i wydało ostrzeżenie przed korzystaniem z takiego zabiegu, przestrzegając przed skutkami ubocznymi w postaci przebarwień, poparzeń i podrażnień skóry.

Jak to się robi? Zabieg ma polegać na laserowym rozbijaniu melaniny w skórze. 30-latek, który poddał się takiemu zabiegowi powiedział BBV Thai, że zmianę odczuł natychmiast i czuje się lepiej pokazując się na przykład na basenie w kąpielówkach.

Menadżer do spraw marketingu szpitala Lelux, który oferuje zabieg, powiedział stacji natomiast, że identyczny zabieg jest także w ofercie dla kobiet. Wybielanie wagin zaczęto wykonywać cztery miesiące przed wprowadzeniem oferty dla mężczyzn. Koszt zabiegu to około $650 za pięć sesji naświetlania. Klinika chwali się obłożeniem około 20-30 pacjentów i pacjentek tygodniowo. Przyjeżdżają z Kambodży, Mjanmaru oraz Hong Kongu.

Źródło: BBC