Blue Angels w akcji. Tak wyjątkowego pokazu nie można pominąć

Są pewne widoki, które po prostu trzeba obejrzeć na żywo, ale jeśli nie jest wam po drodze z pokazami Blue Angels, to na szczęście możecie obejrzeć ten zespół w akcji na wyjątkowych nagraniach.
Blue Angels w akcji. Tak wyjątkowego pokazu nie można pominąć

Blue Angels w akcji. Ten zespół akrobacyjny jest znany na całym świecie

Blue Angels, zespół akrobacyjny Marynarki Wojennej USA, od dawna jest symbolem doskonałości w powietrzu, a gdziekolwiek się nie zjawi, zawsze robi na widzach ogromne wrażenie. Nie inaczej było tym razem, ale najnowszy pokaz różni się od innych, które mogliście obejrzeć, bo zapewnia wyjątkowy widok z kabiny jednego z pięciu myśliwców F/A-18 Super Hornet, biorących udział w niedawnych akrobacjach powietrznych.

Czytaj też: Lotnicza katastrofa na pokazie. Jedyny taki myśliwiec na całym świecie rozbity

Powyżej możecie zobaczyć widok z kabiny jednego myśliwca, którego pilot jest odpowiedzialny za bezbłędne wykonanie akrobacji przy ciągłym pozostawaniu w formacji z pozostałymi maszynami. Synchronizacja i precyzja, jaką wykazuje się pięciu pilotów podczas wznoszenia, szczytowania i schodzenia w pętli, są po prostu niezwykłe, a wcale nie był to koniec pokazu, bo jak widzimy pod koniec nagrania, myśliwce zaczęły się przegrupowywać w przygotowaniach do kolejnej akcji.

To charakterystyczne samoloty, które można rozpoznać od razu po samym niebiesko-żółtym schemacie malowania. Te maszyny różnią się względem tradycyjnych myśliwców F/A-18 tym, że mają zbiornik oleju dymnego zamiast armaty, sprężynę na drążku do latania w formacji, przeniesione światła podwozia, wyłączony system blokady sterowania oraz całkowicie usunięte elementy awioniki i uzbrojenia.

Czytaj też: Myśliwiec F-15EX Eagle II zdał kolejny egzamin. Teraz pora na najważniejszą decyzję

Jeśli uznajecie, że perspektywa pilota nie oddaje aż tak wysokiego skomplikowania manewru, to z pewnością będziecie innego zdania po tym, jak obejrzycie drugie z kolei nagranie, które ukazuje dokładnie te same momenty, ale z zupełnie innej perspektywy. Zważywszy na to, że pięć maszyn utrzymuje praktycznie nienaganny szyk, widok wręcz zapiera dech w piersiach, ale jak na Blue Angels przystało – to stały element każdego ich pokazu.