Wyślij zdjęcie i wygraj!

Ruszyła kolejna, 12. już edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. Przeczytajcie!

To wydarzenie, które na stałe zagościło w świecie fotografii i cieszy się uznaną renomą. W tym roku organizatorzy dodatkowo stworzyli kategorię specjalną: „Złap ten moment w Polsce”, do której można zgłaszać zdjęcia wykonane wyłącznie smartfonem.

Co roku na Wielki Konkurs Fotograficzny czekamy zarówno my, jak i nasi Czytelnicy. Liczby mówią same za siebie. 11 poprzednich edycji zgromadziło łącznie ponad 80 tys. uczestników i prawie 500 tys. zdjęć. WKF to wspaniała okazja do odkrycia nowych fotograficznych talentów, a wielu laureatów regularnie publikuje zdjęcia na naszych łamach. Chcemy stawiać wyzwania naszym Czytelnikom. Dlatego w tym roku obok tradycyjnych kategorii konkursowych znalazła się również kategoria specjalna „Złap ten moment w Polsce”, w której wybierzemy i nagrodzimy najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami – tłumaczy Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska.

Pozostałe kategorie konkursowe to: krajobraz, ludzie, zwierzęta, fotoreportaż. Zdjęcia można zgłaszać za pośrednictwem strony wkf.national-geographic.pl. Należy wejść w zakładkę zgłoszenia, wybrać kategorię i załadować wybrane zdjęcia.

W jury tegorocznego konkursu zasiadają: Tomasz Tomaszewski (przewodniczący jury konkursu), Martyna Wojciechowska, Paweł Młodkowski, Marek Arcimowicz i Iwona El Tanbouli (dyrektor artystyczna National Geographic Polska). Wszyscy miłośnicy fotografii mogą nadsyłać swoje prace w 5 kategoriach do 31 sierpnia br. Mecenasem konkursu i fundatorem nagród w tegorocznej edycji konkursu jest firma SONY, zaś oficjalnym smartfonem 12. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic jest Sony Xperia X.

Nagrodami w tej edycji konkursu, oprócz publikacji zdjęć na łamach National Geographic Polska, są:

LAUREAT GRAND PRIX
•    Aparat fotograficzny Sony α6000
•    Zestaw słuchawkowy High-Resolution Audio MDR-NC750
•    Sony Xperia™ X – Oficjalny smartfon 12. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego

LAUREACI PIERWSZYCH MIEJSC WE WSZYSTKICH KATEGORIACH
•    Sony Xperia™ XA

WYRÓŻNIENI WE WSZYSTKICH KATEGORIACH
•    Sony Xperia™ M5