Xiaomi Mix Fold 4 ze zmianami w projekcie. Ta wyspa wygląda… dziwnie

Powoli zbliżamy się do premiery Xiaomi Mix Fold 4, czyli kolejnego składaka w ofercie chińskiego giganta. Do tej pory większość doniesień skupiała się na jego specyfikacji, jednak w końcu dostaliśmy też wzgląd w zmiany w projekcie i trzeba przyznać, że w tym roku wyspa aparatów będzie naprawdę masywna.
Xiaomi Mix Fold 4 ze zmianami w projekcie. Ta wyspa wygląda… dziwnie

Xiaomi lubi duże wyspy aparatów i Xiaomi Mix Fold 4 będzie tego przykładem

Wszystko wskazuje na to, że już w sierpniu na chińskim rynku zadebiutują dwa nowe składaki od Xiaomi. Pierwszym będzie Mix Flip, czyli całkowita nowość w ofercie producenta, a drugim kolejna generacja Folda. O obu urządzeniach mówi się od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz zaczynamy dostawać wgląd w szczegóły ich projektu. Znany leaker Evan Blass udostępnił render Xiaomi Mix Fold 4, dzięki czemu możemy wreszcie przyjrzeć się jego wyglądowi, a właściwie pleckom z wyspą aparatu, choć tak naprawdę to właśnie tutaj zachodzi zwykle najwięcej zmian.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja Apple’a nie dla wszystkich i nie za darmo

Xiaomi Mix Fold 3

Zeszłoroczny Mix Fold 3 był wyposażony w prostokątną wyspę z czterema, symetrycznie ułożonymi sensorami. Na module znalazło się też miejsce na logo marki Leica, a pod nim na lampę błyskową LED. Mix Fold 4 pozostanie przy prostokątnej wyspie, ale… trochę ją rozciągnie w pionie, zmieniając również ustawienie sensorów. Zamiast symetrycznego, dostaniemy trzy aparaty umieszczone w szeregu, podczas gdy obok znajdzie się tylko jeden sensor i lampa LED. Wcześniej cała wyspa była czarna, jednak teraz mamy część czarną z sensorami i srebrną z logo Leica. Moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Na szczęście nie mamy pewności, czy Xiaomi faktycznie postawi na taki projekt. Blass twierdzi też, że Mix Fold 4 będzie miał grubość poniżej 10 mm, a cała konstrukcja ma być wodoodporna zgodnie z normą IPX8.

Czytaj też: Wszystko wskazuje, że Redmi K70 Ultra zadebiutuje już niedługo

Render Xiaomi Mix Fold 4

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to zgodnie z raportem Xiaomi Mix Fold 4 będzie napędzany przez układ Snapdragon 8 Gen 3, dzięki czemu będzie mógł konkurować z modelami od Samsunga, Honora czy Vivo. Za zasilanie odpowie bateria o pojemności „ponad” 5000 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym i obsługą ładowania bezprzewodowego.

Czytaj też: iPhone 16 Pro Max będzie miał baterię, jakiej nie znajdziemy w żadnym innym iPhonie

Po stronie aparatów dostaniemy całkiem imponujący zestaw, obejmujący 50-megapikselowy aparat główny wyposażony w obiektywy Leica Summilux z OIS, 12-megapikselowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym teleobiektyw OmniVision OV60A z 2-krotnym zoomem optycznym oraz 10-megapikselowy aparat peryskopowy z 5-krotnym zoomem optycznym. Co do pozostałych szczegółów specyfikacji, to te pozostają wciąż tajemnicą.