Xiaomi Smart Band 8 Pro zalicza premierę. Idealny balans między opaską sportową a smartwatchem

Zgodnie z zapowiedziami Xiaomi przedstawiło dzisiaj masę nowości, wśród których znalazła się opaska Xiaomi Smart Band 8 Pro – ulepszona, lepiej wyposażona i większa wersja opaski debiutującej na początku tego roku. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania.
Xiaomi Smart Band 8 Pro zalicza premierę. Idealny balans między opaską sportową a smartwatchem

Xiaomi Smart Band 8 Pro wygląda jak Apple Watch, ale na wyglądzie podobieństwa się kończą

Inteligentne opaski sportowe Xiaomi podbiły serca klientów na całym świecie. Tanie, oferujące bardzo dużo przydatnych funkcji, w tym również tych z zakresu monitorowania organizmu. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na zakup drogiego smartwatcha. Z czasem Xiaomi postanowiło wprowadzić na rynek bardziej „wypasioną” wersję z dopiskiem Pro. Zeszłoroczny model cechował się większym, prostokątnym wyświetlaczem i większą liczbą funkcji. Jego następca – Xiaomi Smart Band 8 Pro – właśnie zadebiutował. To urządzenie wypełniające lukę pomiędzy opaską a smartwatchem.

Już na pierwszy rzut oka rzuca się fakt, że projekt Smart Band 8 Pro mocno jest inspirowany Apple Watch. Nie znajdziemy tu jednak żadnych fizycznych przycisków. Korpus jest smukły, wykonany z polerowanego metalu. Do dyspozycji dostajemy 1,74-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 336 x 480 pikseli, częstotliwości odświeżania 60 Hz, szczytowej jasności 60 nitów oraz obsługą 16,7 mln kolorów. Na pokładzie znalazła się też funkcja Always-on Display. Opaskę wyposażono w konfigurowalne widżety ułatwiające dostęp do ulubionych funkcji wprost z ekranu głównego.

Jeśli chodzi o funkcje zdrowotne, urządzenie daje możliwość monitorowania pracy serca, natlenienia krwi, snu czy cyklu menstruacyjnego. Można też śledzić poziom stresu i trenować oddech dzięki przydatnym wskazówkom. Oczywiście nie zabrakło też aż 150 trybów sportowych, w tym inteligentnego trybu biegania wraz ze wskazówkami trenera.

Xiaomi Smart Band 8 Pro ma wbudowany układ GNSS obsługujący pięć systemów satelitarnych. Oferuje dostęp do asystenta głosowego, którym można sterować innymi inteligentnymi urządzeniami Xiaomi za pośrednictwem Miaoxiang Center. Są też takie funkcje, jak sterowanie kamerą i muzyką, latarka, aktualizacje pogody, powiadomienia i inne. Opaska zasilana jest przez akumulator 297 mAh, co ma pozwolić nawet na 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Warto też wspomnieć, że urządzenie jest wodoodporne do maksymalnie 5 metrów.

Xiaomi daje do wyboru naprawdę dużo różnych pasków, w wielu wariantach kolorystycznych. W Chinach Smart Band 8 Pro kosztuje od 399 juanów (ok. 223 zł). Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy opaska zostanie wprowadzona na rynek międzynarodowy, ale spodziewamy się, że stanie się to jeszcze w tym roku.