Zakup Zotac Gaming GeForce RTX 4060 OC Spider-Man to strzał w dziesiątkę

Zotac Gaming GeForce RTX 4060 OC Spider-Man to specjalna edycja karty graficznej, która nawiązuje do człowieka-pająka. Jest to też model, który dobrze sprawdza się w rozgrywce w 1920 x 1080 czy wspiera DLSS 3. Jeśli więc rozważacie jego zakup to będzie on strzałem w dziesiątkę.
Zakup Zotac Gaming GeForce RTX 4060 OC Spider-Man to strzał w dziesiątkę

Jesteś fanem Spider-Mana? Ta karta została stworzona dla Ciebie

Rzadko kiedy zdarza się, aby można było kupić specjalną edycję karty graficznej nawiązującej do bohatera filmu. Zotac Gaming wszystkich zaskoczył i zaprezentował całą serię grafik w edycji Spider-Mana. W zestawie otrzymamy naklejki (w tym na wentylatory karty graficznej, kartę Ztorm czy losowo wybraną figurkę. Pozwala to na spersonalizowanie nie tylko karty graficznej, ale również całego komputera. Możecie choćby na obudowę nakleić tematyczne naklejki, co zdecydowanie zmieni jej wygląd. Samą figurkę spokojnie możecie położyć na samej karcie czy w obudowie np. na piwnicy, co będzie Wam przypominało o wyjątkowej edycji. Jeśli więc jesteście fanami Spider-Mana to musicie kupić omawiany model, albo jakikolwiek z całej serii kart graficznych.

Zotac Gaming GeForce RTX 4060 OC Spider-Man oferuje dobrą wydajność w Full HD

Zotac Gaming GeForce RTX 4060 OC Spider-Man to przedstawiciel serii RTX 4060, która stworzona została do grania w Full HD. Producent zdecydował się nawet na fabryczne podkręcenie karty, co powinno jeszcze podnieść wyniki w grach. Sama wydajność jest bardzo dobra właśnie w 1920 x 1080. W większości gier uda Wam się uzyskać średnio ponad 60 fps przy maksymalnych detalach. W naszych testach, w 1920 x 1080, średnia z 10 gier wyniosła 75,5 fps. Jest to bardzo dobry wynik pokazujący, że spokojnie karta wystarczy do tej rozdzielczości. Warto też zapoznać się z przykładowym wynikiem z gry Cyberpunk 2077 – karta nie ma problemów z zagwarantowaniem płynnej rozgrywki.

Wyniki oczywiście są wyższe od RTX 3060 i widać, że karta gwarantuje lepsze osiągi w grach. Oczywiście dotyczy to samej rasteryzacji (brak włączonego ray tracingu), ale przy grach z RT na pomoc przychodzi DLSS 3, którego obsługa jest jedną z największych zalet RTX 4060.

Wsparcie dla DLSS 3 pozwala na zyskanie sporej ilości fps

Gry z włączonym ray tracingiem, w szczególności przy maksymalnych ustawieniach, mają bardzo wysokie wymagania. Skutkuje to znacznie niższą ilością klatek na sekundę, która niekoniecznie gwarantuje płynną rozgrywkę. Tutaj średnia z 5 gier w naszych testach wyniosła 41,3 fps. Nie jest to zły wynik, ale do tych przynajmniej 60 fps trochę brakuje. Na pomoc przychodzi DLSS 3, który obsługiwany jest właśnie przez karty RTX 4000. Przyjrzyjmy się ponownie, jak działa ta technologia w przypadku gry Cyberpunk 2077.

Samo włączenie DLSS: Jakość pozwala na uzyskanie średnio ponad 60 fps. Co więcej włączenie generatora klatek znacząco podbija ten wynik do średnio ponad 90 fps. W takich warunkach można już spokojnie grać i nie przejmować się ilością fps. Takie ustawienie pozwala też przebić RTX 4060 Ti czy RTX 3070 Ti z samym DLSS: Jakość. Co więcej zobaczcie jak karta wypada na tle RTX 7600 – tutaj mamy pogrom. Cyberpunk 2077 to też jedna z najbardziej wymagających gier pod względem ray tracingu. W pozostałych tytułach będzie tylko lepiej. DLSS 3 sprawia więc, że na RTX 4060 możecie cieszyć się z płynnej rozgrywki przy włączonym RT w 1920 x 1080. Przypomnę też ponownie, że generator klatek obsługiwany jest tylko przez RTX 4000, więc przy starszych grafikach nie uruchomicie tej opcji.

Ważny jest też fakt, że DLSS pod względem jakości to bardzo dobra technika, która nie powoduje artefaktów czy mocnego spadku jakości obrazu, przynamniej na maksymalnych ustawieniach. Możecie więc ją spokojnie włączać i cieszyć się z rozgrywki. Co więcej DLSS działa lepiej od np. FSR, a konkurencja nie ma też odpowiedzi na generator klatek. To wszystko sprawia, że jeśli chcecie polegać na upscalerach to zdecydowanie warto zainwestować przynajmniej w RTX 4060.

Pobór mocy jest niski, a chłodzenie daje radę

To nie koniec zalet Zotac Gaming GeForce RTX 4060 OC Spider-Man. Karta ma bowiem naprawdę niski pobór mocy, który przekłada się na dodatkowe korzyści. W naszych testach w Cyberpunk 2077 3840 x 2160 karta pobierała ok. 277 W, co jest wynikiem podobnym do RTX 3050. Co więcej RTX 3060 OC w identycznych warunkach potrzebował ok. 329 W, a RX 7600 OC ok. 342 W. Różnica jest więc spora. Sama karta potrzebuje też tylko jednej wtyczki 8-pin, a sugerowany zasilacz to zaledwie 500 W. Jeśli więc chcecie zaoszczędzić trochę na prądzie to lepszego wyboru nie znajdziecie.

Bardzo ważną rzeczą jest też zawsze jakość wykonania, w tym chłodzenia. Zotac Gaming GeForce RTX 4060 OC Spider-Man pod tym względem wypada bardzo dobrze. Jakość wykonania jest bardzo dobra i mamy metalowy backplate, którego często u konkurencji nie znajdziemy. Sam radiator również sprawia wrażenie bardzo solidnego. Za chłodzenie odpowiadają dwa wentylatory. Pracują one półpasywnie, więc w spoczynku możecie liczyć na idealną ciszę. Karta ma przy tym długość 222,3 mm i zajmuje zaledwie dwa sloty PCI. Spokojnie więc zmieści się do nawet bardzo małych komputerów, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na GPU.

Zotac Gaming GeForce RTX 4060 OC Spider-Man to świetny wybór nie tylko dla fanów człowieka-pająka

Zotac Gaming GeForce RTX 4060 OC Spider-Man to limitowana edycja karty graficznej, która jest świetnym wyborem dla każdej osoby, która szuka RTX 4060. Nawiązanie do człowieka-pająka jest świetnym pomysłem i na pewno będziecie z całości zadowoleni. Karta oferuje dobrą wydajność w Full HD bez śledzenia promieni. Jeśli chcecie grać z ray tracingiem to macie świetnie działający DLSS, w tym generator klatek. To właśnie wyróżnia model na tle konkurencji, która cały czas nie ma odpowiedzi na tą ostatnią technologię.

Karta jest przy tym dobrze wykonana, działa półpasywnie i nie zajmuje sporo miejsca. Zasilana jest z jednej wtyczki 8-pin i potrzebuje stosunkowo słabego zasilacza. Jeśli więc szukacie wyjątkowej karty graficznej, która świetnie sprawdzi się w 1920 x 1080 to zdecydowanie warto zdecydować się na zakup propozycji Zotaca.

Lokowanie produktu: Zotac