Zalety urlopu narciarskiego

Gdy za oknem roztacza się zimowa aura, zwykle myślimy o spędzeniu czasu pod ciepłym kocem w towarzystwie rozgrzewającej herbaty, książki i smakołyków. Zima to jednak świetny czas na szaleństwo na śniegu i spędzenie aktywnie czasu w malowniczej scenerii górskiej.

Urlop narciarski ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, o czym świadczy lista poniżej:

1. Zima wcale nie jest taka zła

Jeśli do tej pory zima kojarzyła Ci się tylko z przeziębieniem, skrobaniem szyb w samochodzie i przejmującym chłodem to dzięki nartom możesz łatwo odczarować ten obraz. Ta pora roku to też słońce odbijające się w tafli lodu czy nieskazitelnie biały krajobraz. To chrzęst śniegu pod nartami, dreszczyk emocji podczas szybkiego zjazdu i zabawa na białym puchu. 

2. Urlop narciarski to urlop spędzony aktywnie

Są tacy, którzy przezimują na kanapie dodając sobie kolejne kilogramy i pogarszając swoje samopoczucie, podczas kiedy miłośnicy zimowych sportów dbają o swoją kondycję i spalają kalorie. Warto dodać że jazda na nartach to zgubienie nawet 3000 kalorii w przepięknych okolicznościach przyrody.

3. Rodzinnie na nartach

Urlop narciarski daje możliwość spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Narty jako sport nadają się dla każdego, zarówno dla najmłodszych dzieci jak i rodziców. Wspólne szusowanie na stoku i szlifowanie techniki dają ogromną frajdę każdemu, niezależnie od wieku. Narty zacieśniają więzi rodzinne i uczą jak spędzać czas aktywnie, w rodzinnej atmosferze. 

4. Urlop narciarski to świetny trening

Jazda na nartach stanowi intensywny trening areobowy. Podczas zjazdów pracują uda, pośladki, brzuch, kręgosłup i ramiona. Zdecydowanie wzmacnia się postawa ciała oraz koordynacja ruchowa. Uprawiając narciarstwo spalamy tkankę tłuszczową. Ponadto pobudzamy układ krążenia do działania, a tym samym usprawniamy pracę serca. Zmniejszamy zatem ryzyko zawałów, miażdżycy czy zatorów. Warto przed narciarskim urlopem przygotować ciało do wysiłku fizycznego choćby poprzez krótką rozgrzewkę. 

5. Zdobędziesz nowe umiejętności

Jeśli jesteś osobą która do tej pory nie miała okazji spróbować jazdy na nartach, to z pewnością skorzystanie z urlopu narciarskiego będzie dla Ciebie niesamowitym wyzwaniem. Poprzez naukę jazdy na nartach zdobędziesz nową umiejętność, dzięki czemu pobudzisz zarówno swoje ciało jak i umysł do działania oraz uruchomisz nowe pokłady drzemiących w Tobie umiejętności.  Poczucie zadowolenia z siebie i dreszczyk emocji gwarantowany.

6. Spędzisz czas na świeżym powietrzu

Obecnie większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Urlop narciarski to czas spędzony na świeżym powietrzu. Wspaniałe górskie okoliczności przyrody nie tylko zadziałają relaksująco ale też zdrowotnie. Poprzez przebywanie w zimowym klimacie zahartujemy nasz organizm i uodpornimy się na wszelkie zimowe przeziębienia. Zatem jeśli zima, to tylko na narciarskim urlopie. 

7. Odkryjesz nowe miejsca do zimowej turystki

Jazda na nartach zachęca do zimowej turystyki. Urlop narciarski można spędzić zarówno na polskich stokach jak i w alpejskich kurortach narciarskich. Po dniu spędzonym na nartach korzystamy z innych atrakcji zimowych przygotowanych dla miłośników białego szaleństwa. 

8. Poznasz nowych ludzi

Każda pasja ma swoich zwolenników. Wybierając się na urlop narciarski z pewnością spotkamy miłośników tej dyscypliny sportowej. Jeśli chcesz podszkolić się w sztuce narciarskiej, warto przemyśleć grupowe lekcje lub zorganizowany wyjazd na obóz narciarski. Poznasz tam nowe osoby, entuzjastów narciarstwa z którymi możesz wyruszyć na kolejne narciarskie urlopy w górskim krajobrazie. 

9. Witamina D w zimie

Jeśli myślisz że tylko letnie słońce opala, to jesteś w błędzie. Słońce działa na naszą skórę przez wszystkie pory roku. Przebywając na urlopie narciarskim, nawet w mroźny lecz słoneczny dzień, doładujemy witaminę D i opalimy się odrobinę, szczególnie jeśli promienie słońca odbijają się od śnieżnobiałych zasp. Pamiętajmy aby spakować do walizki na urlop narciarski zarówno kremy do twarzy z filtrem, jak i okulary przeciwsłoneczne, ponieważ wysoko w górach słońce jest bardzo silne.  

10. Poczujesz radość i wolność

Jazda na nartach daje nam poczucie wolności i ogromną radość. Frajdę sprawia zarówno zjazd z najbardziej stromej góry jak i pierwsze kroki na oślej łączce. Góry mają w sobie moc, która z jednej strony skłania do pokory ale też daje poczucie niezależności i wolności. 

Więcej:undefined