Zapraszamy na Festiwal Robotyki Cyberbot!

Już 17 maja w Poznaniu odbędzie się – pod patronatem „Focusa” – impreza dla miłośników nowych technologii w każdym wieku.

Cyberbot jest najstarszym festiwalem robotyki w Poznaniu. To wyjątkowa okazja do zobaczenia najbardziej zaawansowanych konstrukcji i porozmawiania na żywo z ich twórcami. Jeśli jesteś rodzicem – zabierz swoje dzieci, pokaż im najnowsze technologie oraz warsztaty edukacyjne stworzone specjalnie dla nich. Jeśli jesteś konstruktorem robotów – buduj, programuj i dokręcaj śrubki, aby zmierzyć się z najlepszymi w swojej klasie. A jeśli nie miałeś jeszcze okazji oglądać na żywo zmagań robotów, znajdziesz się we właściwym miejscu!

Organizatorzy – członkowie Koła Naukowego CybAiR – przygotowali bogatą ofertę atrakcji skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. W tegorocznej edycji Cyberbot będzie można oglądać rywalizację robotów w aż ośmiu konkurencjach, które corocznie przyciągają ponad setkę konstruktorów nie tylko nagrodami, ale też okazją do świetnej zabawy.

Na najmłodszych czekają warsztaty zorganizowane przez firmę Mały Inżynier, na których będą oni mieli okazję budować roboty z klocków Lego, programować procesory oraz brać udział w pokazach doświadczeń chemicznych i fizycznych. Kolejny już raz odbędzie się również konkurs dla dzieci na najlepsze przebranie imitujące robota. Dodatkowo firma Trobot zorganizuje warsztaty, podczas których najmłodsi będą mogli zaprogramować robota.

Wydarzenie wspierane jest również przez poznańskie środowisko przedsiębiorców. Dzięki nim będzie można zobaczyć, jak działają drukarki trójwymiarowe firmy Omni3D czy robot skonstruowany specjalnie dla serwisu Allegro.pl. Sponsor strategiczny imprezy – firma Volkswagen Poznań – przygotuje ciekawe atrakcje bezpośrednio związane z produkcją samochodów. NigmaLabs zaprezentuje interesujące zastosowanie Arduino, zespół pikopiko – prosty, składany karmnik dla ptaków, a Blanka Rylewicz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – rewolucyjną grę o nazwie Wywrotka.

Podczas festiwalu odbędzie się również seria wykładów prowadzonych przez młodych pracowników Politechniki Poznańskiej, którzy opowiedzą m.in. o tym jak zacząć przygodę z robotyką i zbudować pierwszego robota.

Zapraszamy w sobotę, 17 maja, od godz. 11.00 do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2). Więcej informacji na oficjalnej stronie Cyberbot oraz na Facebooku.